Міністр економіки ФРН Габек виступив проти відновлення газопроводів Nord Stream
Джерело: Reuters
Міністр економіки та енергетики ФРН Роберт Габек заявив, що Німеччина не розглядає можливість відновлення газопроводів Nord Stream, котрими раніше постачався російський газ до Європи.
Українці досі зазнають агресії з боку Росії. Тож говорити про відновлення Nord Stream 1 чи 2 – це абсолютно неправильний напрямок дискусії, – наголосив Габек на брифінгу в Брюсселі.
Міністр висловив занепокоєння, що майбутній уряд Німеччини може забути уроки енергетичної залежності від Росії, адже саме коаліція соціал-демократів і консерваторів свого часу будувала цю залежність.
Після скорочення постачання газу з РФ у 2022 році Європа постала перед енергетичною кризою, а Норвегія стала головним постачальником газу для Німеччини.
Попри сподівання російського “Газпрому” на відновлення експорту до Європи у разі зміни політичного курсу, Берлін підтвердив свою відданість незалежності від російських енергоресурсів.
За даними CNN, ключовий російський економічний представник Кирило Дмитрієв заявив, що співпраця між США та РФ може включати угоди в енергетичному секторі. Конкретних деталей поки не оголошено, але Financial Times повідомляє про спроби залучити американських інвесторів до відновлення газопроводу Nord Stream 2, який Німеччина заблокувала на початку вторгнення Росії в Україну.
- Суд ЄС відхилив позов компанії-оператора газопроводів “Північний потік” Nord Stream 2 AG, яка намагалася оскаржити приписи ЄС щодо поділу газотранспортних трубопроводів.
- 7 лютого прокуратура Швеції заявила, що припиняє розслідування вибухів на газопроводах Nord Stream 1 і 2 і передасть докази, виявлені під час розслідування, німецьким слідчим.
Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотні авіаційні комплекси українського виробництва “Батон Оптик”, здатний маневрувати у складних погодних умовах.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.
28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.
Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.
Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що після зустрічі у Туреччині 16 травня міжнародна спільнота очікувала від Росії надання офіційного документа з викладенням бачення кроків щодо припинення вогню в Україні. Однак, за його словами, російська сторона навмисно затягувала цей процес.