Міністр економіки Німеччини пообіцяв Україні подальшу підтримку
Джерело: DW
Міністр економіки ФРН Роберт Габек запевнив Київ, що країна, котра обороняється від російської агресії, отримає допомогу від Німеччини незалежно від того, чи вдасться країнам G7 виділити Україні обіцяний кредит у 50 млрд доларів.
Зобов’язання перед Україною мають бути виконані “без будь-яких “якщо” та “але”, наголосив міністр.
Якщо кредит не буде виділено, підтримка має бути забезпечена іншими способами, – заявив Габек.
Він додав, що необхідно забезпечити замовлення системи озброєнь прямо зараз, щоб уже пізніше вони були сплачені із засобів G7.
Міністр упевнений, що оборонна боротьба України має історичний вимір та увійде до підручників з історії XXI століття. Німеччина, акцентував Габек, не залишить Україну напризволяще, навіть якщо США у разі перемоги Дональда Трампа на майбутніх президентських виборах припинять підтримку Києва.
Додамо, 19 серпня канцлер Німеччини Олаф Шольц наголосив, що ФРН продовжує надавати підтримку Україні.
Він додав, що ФРН спільно з іншими країнами G7 виділить Україні кредит у 50 млрд євро. Ці кошти дозволять Києву закуповувати зброю “у великих масштабах”, наголосив Шольц.
Зауважимо, Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) повідомила, що Мінфін Німеччини не планує затверджувати додаткову допомогу Україні в межах економії бюджету цього року.
Згодом МЗС України прокоментувало повідомлення про припинення військової допомоги Німеччиною, назвавши його “маніпуляцією”. Зауважується, що повідомлення є “некоректними та маніпулятивними”, позаяк рівень підтримки нашої країни на наступний рік буде відомий лише після затвердження бюджету, яке очікується в листопаді.
Нині в Німеччині справді триває бюджетний процес, очікується, що бюджет буде затверджений у листопаді, і лише тоді буде відомий рівень підтримки України на наступний рік.
Своєю чергою, у поширеній заяві міністерство фінансів ФРН запевнило, що зброя та боєприпаси для України, закупівля яких вже схвалена, продовжують постачатися. Крім того, Україна може розраховувати на додаткову допомогу.
Додаткові потреби мають бути чітко задекларовані для того, щоб відповідати всім бюджетним положенням і мати можливість на цій основі запросити дозвіл німецького Бундестагу, – мовиться у відповіді відомства на запит телеканалу ARD.
Цього року уряд виділив Україні 8 мільярдів євро допомоги, але ці кошти вже закінчуються. У проєкті бюджету на наступний рік сума підтримки України становить 4 мільярди євро.
Однак, політики урядової коаліції акцентують, що навіть якщо Україна отримає менше грошей з федерального бюджету, значна частина коштів на допомогу країні, яка перебуває в скрутному становищі, буде профінансована в інший спосіб — коштом заморожених активів російського центрального банку.
Вже 19 серпня речник німецького уряду Вольфганг Бюхнер заявив, що інформація щодо скорочення удвічі допомоги Києву у 2025 році, поширена у ЗМІ, не відповідає дійсності.
Одначе, додамо, що спостереження FAS у зоні бойових дій показують наслідки відсутності підтримки з боку Німеччини. Деякі німецькі гармати мають так мало запчастин і боєприпасів, що можуть зробити лише кілька пострілів на день. Висока скорострільність Panzerhaubitze 2000 та її дальність стрільби не використовуються через брак спеціальних боєприпасів. Дефіцит запасних частин змушує розбирати деякі гаубиці й танки Leopard 1A5, щоб підтримувати роботу інших.
Заборона додаткового фінансування військової допомоги Україні спричинила конфлікт у федеральному уряді. Канцелярія підтримує призупинення фінансування, тоді як Міністерства оборони, закордонних справ і економіки проти. Роль Міністерства фінансів залишається спірною: деякі стверджують, що воно на боці канцлера, інші вважають, що лише повідомляє про відсутність коштів.
- Україна продовжує залишатися основною країною-отримувачем німецького експорту озброєння. На перший квартал року понад 70% схвалених урядом ФРН коштів отримає наша країна.
- Нещодавно уряд Німеччини запустив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні на тлі посилення російських обстрілів.
- У Німеччині анонсували новий пакет військової допомоги для України, до якого увійшло озброєння, яке постачать до кінця 2024 року.
- Німеччина передала Україні нову партію військової допомоги, включно з системою ППО ближньої дії IRIS-T SLS. Про це повідомив уряд Німеччини, оновивши інформацію про надану підтримку.
Лідер Північної Кореї каже, що “ніколи раніше ворогуючі сторони на Корейському півострові не стикалися з таким небезпечним і гостроим протистоянням, яке могло перерости в найбільш руйнівну термоядерну війну”.
Польський прем’єр-міністр Дональд Туск заявив, що російсько-українська війна переходить у вирішальну фазу. До цього рідко використання однієї ракети викликало таке занепокоєння. Загроза глобального конфлікту є серйозною та реальною, сказав він сьогодні зранку.
20-річного норвезького студента, який працював охоронцем у посольстві США в Осло, заарештували за підозрою в шпигунстві на користь Росії та Ірану, повідомляє влада Норвегії.
Невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко погрожує повністю вимкнути інтернет, якщо під час виборів президента розпочнуться протести.
Володимир Путін ухвалив рішення про серійне виробництво новітньої ракети “Орєшнік”, якою росіяни атакували Дніпро.