Міністр оборони США Піт Гегсет не прибуде на лютневий саміт НАТО

Джерело: Politico.

Глава оборонного відомства США Піт Гегсет вирішив не відвідувати зустріч міністрів країн НАТО, заплановану на 12 лютого. Про це повідомляють джерела у дипломатичних колах США та Європи. Це рішення може посилити тривогу серед союзників через неоднозначну позицію Вашингтона щодо майбутнього Альянсу. Замість міністра на засідання, ймовірно, поїде його заступник Елбрідж Колбі.

Елбрідж Колбі відомий як прихильник жорсткої ізоляціоністської політики. Він вважає, що Сполучені Штати повинні зосередитися на захисті власних територій та конкуренції з Китаєм. Саме Колбі розробляв стратегію, яка знижує значущість Європи в оборонному плануванні США. Його участь може стати ключовою для роз’яснення планів Вашингтона щодо скорочення військових контингентів на континенті.

Раніше подібний крок здійснив держсекретар Марко Рубіо, відправивши замість себе заступника на зустріч глав МЗС. Під час виступу в Конгресі 28 січня Рубіо закликав до переосмислення ролі Північноатлантичного альянсу. Хоча він запевнив, що Штати не покидають організацію, скептицизм Білого дому залишається очевидним.

Відмова Гегсета від участі у зустрічі 32 міністрів лише підкреслює дистанціювання США від європейських справ. Союзники очікують почути від представника Вашингтона чіткі роз’яснення щодо нової стратегії стримування.

Вдень 23 червня російські окупанти завдали ракетного удару по Кривому Рогу. Є жертва та постраждалі.

Південна Корея заявила про готовність прийняти всіх північнокорейських військовополонених, які опинилися в полоні в Україні після участі у війні на боці Росії, якщо вони добровільно висловлять бажання переїхати до Південної Кореї.

У Хмельницькій області внаслідок вибуху невідомого предмета поранень зазнав 11-річний хлопчик.

Гондурас планує закупити українські безпілотники в межах посилення боротьби з наркоторгівлею та посилення безпеки кордонів.

Вранці 23 червня російські окупанти вдарили по Запоріжжю. Є руйнування та поранена.