Міністр охорони здоров’я США Кеннеді-молодший розпустив комітет з питань вакцин

Джерело: Reuters

Міністр охорони здоров’я США Роберт Кеннеді-молодший звільнив усіх 17 членів групи експертів з вакцин Центру з контролю і профілактики захворювань США.

Міністр пообіцяв, що цей крок підвищить довіру громадськості.

“Сьогодні ми ставимо відновлення довіри громадськості вище за будь-яку конкретну про- чи антивакцинальну програму”, – заявив Кеннеді-молодший.

Він сказав, що Консультативний комітет з практики імунізації рясніє конфліктами й ніколи не відхиляв жодної вакцини, хоча рішення про схвалення вакцин належить іншому відомству — Управлінню з контролю за продуктами та ліками США (FDA). Група експертів комітету надає рекомендації FDA щодо того, які групи людей отримають найбільшу користь від уже схваленої вакцини.

Міністр зазначив, що більшість членів комітету буцімто отримують фінансування від виробників ліків, хоча члени комітету зобов’язані декларувати будь-які потенційні або передбачувані конфлікти інтересів, а також будь-які відповідні ділові інтереси, посади або інші зв’язки з організаціями, що мають відношення до роботи комітету. Водночас Кеннеді не надав жодних конкретних доказів конфліктів інтересів серед членів комітету, які залишають свої посади.

Усі 17 членів призначили за часів адміністрації колишнього президента США Джо Байдена, в тому числі 13 у 2024 році. Без їхнього усунення адміністрація Трампа не змогла б обрати більшість членів комітету до 2028 року.

“Це не політичний комітет, він ніколи не був заангажованим. Це експертний комітет”, – сказала Доріт Рейсс, експертка з питань законодавства про вакцини в Університеті права Сан-Франциско.

Рішення викликало критику з боку демократів у конгресі США, а один з ключових республіканців висловив занепокоєння.

“Звичайно, зараз є побоювання, що комітет наповниться людьми, які нічого не знають про вакцини, окрім підозр. Я щойно розмовляв з держсекретарем Кеннеді, і я продовжу говорити з ним, щоб переконатися, що цього не станеться”, – заявив сенатор-республіканець Білл Кессіді в соцмережі X.

Кішка з Одеси вивчила напам’ять шлях до бомбосховища.

Народна депутатка Мар’яна Безугла заявила, що має синдром Аспергера, через який вона “дещо інакше” відчуває емоції.

У ніч на 27 липня безпілотники атакували електропідстанцію поблизу залізниці в селищі Октябрьський Волгоградської області Росії.

У США розробили перший препарат для лікування післяпологової депресії.

Американська компанія Meta, яка володіє соцмережами Facebook та Instagram, оголосила, що з жовтня цього року припинить показ політичної, виборчої чи соціальної реклами в Європейському Союзі.