Міністр закордонних справ Туреччини відвідає Росію
Джерело: AL Jazeera
У четвер, 31 серпня, міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан прибуде в Росію з дводенним візитом та зустрінеться з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.
Директор Департаменту інформації і друку МЗС Росії Марія Захарова повідомила журналістам, що Лавров і Хакан Фідан обговорять “ситуацію в регіоні, зокрема в Україні, Сирії, Лівії, Закавказзі”.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган також має незабаром відвідати Росію для переговорів із президентом Володимиром Путіним щодо відновлення “Чорноморської зернової ініціативи”.
- Аналітики вважають, що рейд Росії на судно біля узбережжя Туреччини є перевіркою рішучості президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, оскільки він намагається вмовити Росію повернутися до “Чорноморської зернової ініціативи”.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив про наміри відродити “зернову ініціативу” в “розширеному масштабі”. Він закликав країни Заходу допомогти перетворити цю ініціативу на основу припинення вогню між Росією та Україною.
- З порту в Одесі через тимчасовий коридор для торгівельних суден вийшло перше – після припинення зернової угоди – торговельне судно.
- 28 липня африканські лідери закликали президента Росії Володимира Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.