Міністр закордонних справ Туреччини відвідає Україну

Джерело: Reuters

Державне інформаційне агентство Туреччини Anadolu повідомило, що міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан відвідає Україну в п’ятницю, 25 серпня.

Турецькі офіційні особи неодноразово висловлювали зацікавленість у посередницькій ролі між Росією та Україною для відновлення “Чорноморської зернової угоди”.

Росія заблокувала українські порти з моменту вторгнення в лютому 2022 року та погрожувала розглядати всі судна як потенційні військові цілі після виходу з угоди про безпечний експорт зерна Чорним морем минулого місяця.

Як повідомляли Букви, згідно з наказом навігаційного доручення Військово-Морських Сил ЗСУ від 8 серпня введено нові тимчасові маршрути руху цивільних суден до та з чорноморських морських портів України. До того ж, повідомляють, що на всіх цих маршрутах існує військова загроза та ризик мінної небезпеки з боку РФ.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.