Оголошено тимчасові коридори для торговельних суден, що йдуть до/з портів України, – ВМС

Джерело: ВМС ЗС України в Facebook

Згідно з наказом навігаційного доручення Військово-Морських Сил ЗСУ від 8 серпня були введені нові тимчасові маршрути руху цивільних суден до та з чорноморських морських портів України. До того ж повідомляють, що на всіх цих маршрутах існує військова загроза та ризик мінної небезпеки з боку РФ.

Раніше Україна вже пропонувала ці маршрути у своєму зверненні до Міжнародної морської організації (IMO). Рада IMO підтвердила право України на вільне торговельне судноплавство, що гарантується міжнародним морським правом.

IMO закликала Росію дотримуватися міжнародних конвенцій та припинити загрози торговельному судноплавству в Чорному морі.

Зазначені маршрути перш за все призначені для забезпечення можливості виходу цивільних суден, що перебувають в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний ще з початку повномасштабної агресії Росії в лютому 2022 року. Пропуск суден по цих маршрутах буде дозволений лише власникам/капітанам суден, які офіційно підтвердили свою готовність до плавання в поточних умовах.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.