Міністри енергетики України та США обговорили підготовку України до наступного опалювального сезону

Джерело: Міністерство енергетики України

Очільник Міненерго України Герман Галущенко провів двосторонню зустріч з міністеркою енергетики США Дженніфер Гренголм, під час якої сторони обговорили підготовку України до наступного опалювального сезону.

Зустріч відбулася в межах першого міністерського засідання ініціативи “Net Zero World” у Сіетлі (США).

Очільники міністерств енергетики обговорили пріоритети залучення міжнародної допомоги для відновлення енергосистеми та проходження наступного опалювального сезону в умовах російської агресії.

Герман Галущенко підкреслив, що готуючись до наступного опалювального сезону, українські енергетики докладають максимум зусиль і ресурсів для впровадження нових підходів та рішень для забезпечення безпеки й водночас гнучкості енергосистеми.

Також очільник Міненерго наголосив на заходах, які проводяться для посилення фізичного захисту енергетичних об’єктів, роботах з відновлення генерації та мереж, а також заходах з цифровізації та кібербезпеки.

Зокрема, міністр зазначив, що для сталого проходження наступної зими Україна продовжує накопичувати енергетичні ресурси, зокрема відбувається закачування природного газу у сховища. Триває нарощування власного видобутку блакитного палива.

Крім того, Галущенко підкреслив особливу цінність газової турбіни, яка була надана американською стороною. Також він поінформував колегу про потреби у додаткових постачаннях відповідного устаткування.

Очільник Міненерго України висловив вдячність за підтримку, яку надає уряд США для відбудови та зміцнення енергетичної інфраструктури України.

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.

Вірменський президент Ваагн Хачатурян 4 квітня підписав закон про початок вступу Вірменії до Європейського Союзу.

На засіданні 4 квітня уряд Норвегії затвердив збільшення допомоги Україні у 2025 році до 85 мільярдів крон ($7,8 млрд).

Колишньому розвіднику Роману Червінському продовжили запобіжний захід, однак частково пом’якшили його: чоловікові дозволили зняти електронний браслет, а також повернули закордонний паспорт.

Європейські союзники України та Канада закликали очільника Росії Володимира Путіна негайно відповісти на пропозицію США щодо часткового припинення вогню, яку Київ прийняв без жодних умов.