Міністри енергетики України та США обговорили підготовку України до наступного опалювального сезону

Джерело: Міністерство енергетики України

Очільник Міненерго України Герман Галущенко провів двосторонню зустріч з міністеркою енергетики США Дженніфер Гренголм, під час якої сторони обговорили підготовку України до наступного опалювального сезону.

Зустріч відбулася в межах першого міністерського засідання ініціативи “Net Zero World” у Сіетлі (США).

Очільники міністерств енергетики обговорили пріоритети залучення міжнародної допомоги для відновлення енергосистеми та проходження наступного опалювального сезону в умовах російської агресії.

Герман Галущенко підкреслив, що готуючись до наступного опалювального сезону, українські енергетики докладають максимум зусиль і ресурсів для впровадження нових підходів та рішень для забезпечення безпеки й водночас гнучкості енергосистеми.

Також очільник Міненерго наголосив на заходах, які проводяться для посилення фізичного захисту енергетичних об’єктів, роботах з відновлення генерації та мереж, а також заходах з цифровізації та кібербезпеки.

Зокрема, міністр зазначив, що для сталого проходження наступної зими Україна продовжує накопичувати енергетичні ресурси, зокрема відбувається закачування природного газу у сховища. Триває нарощування власного видобутку блакитного палива.

Крім того, Галущенко підкреслив особливу цінність газової турбіни, яка була надана американською стороною. Також він поінформував колегу про потреби у додаткових постачаннях відповідного устаткування.

Очільник Міненерго України висловив вдячність за підтримку, яку надає уряд США для відбудови та зміцнення енергетичної інфраструктури України.

На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.

Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.

Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.

Протягом ночі 23 червня російські окупанти атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.

США у Радбезі ООН закликали РФ укласти мирну угоду з Україною наголосивши, що час не на боці Москви.