Міністри інфраструктури України та Польщі обговорили розблокування кордону: деталі

Джерело: Мінінфраструктури

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков провів розмову із міністром інфраструктури Польщі Даріушом Клімчаком щодо розблокування кордону.

Ключовою темою перемовин стало підписання угоди між Міністерством інфраструктури Польщі та польськими протестувальниками для розблокування кордону, а саме трьох пунктів пропуску: “Дорогуськ – Ягодин”, “Гребенне – Рава-Руська” та “Корчова – Краківець”.

“Вдячний міністру інфраструктури Польщі та його команді за зусилля для вирішення проблеми. Вдячний своїй команді, яка більше двох місяців працювала над пошуком рішень як із польськими колегами, так і з Європейською Комісією. Вдячний нашим водіям і перевізникам, які розуміють складність ситуації та чому ми відстоюємо необхідність дії транспортного безвізу. Переконаний: разом доведемо, що українсько-польський кордон – це дійсно кордон єдності та підтримки”, – зазначив Олександр Кубраков.

Він також додав, що ще наприкінці грудня з польськими колегами було погоджено перелік заходів для розблокування кордону. Зі свого боку, Україна виконала фактично все, що обіцяла.

Серед домовленостей міністерства інфраструктури Польщі з протестувальниками, які, зі свого боку, погодились забезпечити польські колеги, зокрема, пошук компенсації перевізникам, які втратили східні ринки через вторгнення РФ до України. Також йдеться про посилення перевірок для запобігання каботажним перевезенням та створення системи контролю за транспортними послугами українських компаній.

Домовленості з протестувальниками серед іншого містять заходи, які раніше погодили на рівні міністерств обох країн, а саме:

  • Створення окремої смуги в онлайн-черзі для порожніх вантажівок на “Ягодин – Дорогуськ”. Технічно ця можливість доступна, як тільки буде відновлено стабільний рух на пункті пропуску, буде оцінено ефективність такого рішення;
  • Відкриття пункту пропуску “Угринів – Долгобичув” для порожніх вантажівок. Це також виконано;
  • Початок пілотного проєкту на пункті пропуску “Нижанковичі – Мальховіце” без реєстрації в електронній черзі перетину кордону. Триватиме пілот один місяць. Після чого буде оцінено його ефективність. Зі свого боку, позиція Міністерства відновлення полягала в реалізації цього заходу лише після розблокування кордону. Сьогодні реєстрація зупиняється. Туди ж направляються інспектори Укртрансбезпеки для забезпечення порядку на дорозі.

Поруч з цим, раніше міністерства погодили запуск спільної Робочої групи для аналізу ситуації на ринку двосторонніх перевезень та забезпечення ефективного митного та прикордонного контролю – перше засідання провели 8 січня. Результатом Робочої групи стане спільний план дій на рівні міністерств для збалансування ринку двосторонніх перевезень та зменшення черг на кордонах.

Президент США Дональд Трамп закликав диктатора Володимира Путіна негайно укласти мирну угоду з Україною, інакше він буде змушений запровадити високі мита та накласти санкції на російські товари.

Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.

Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.

У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.

Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.