Міністри Польщі та України планують провести «аграрні» переговори у грудні

Джерело: PAP

У грудні міністри сільського господарства України та Польщі мають намір провести переговори стосовно ситуація на сільськогосподарських ринках.

Зауважується, що днями відбулася відеоконференція між міністром аграрної політики та продовольства України Віталієм Ковалем та міністром сільського господарства і розвитку села Польщі Чеславом Сєкєрським. У ній також взяли участь генеральний директор Міністерства сільського господарства та розвитку села Богуслав Віятик та представники профільних департаментів міністерства.

Попередні переговори між очільниками аграрних відомств Польщі та України відбулися у Варшаві 3 жовтня 2024 року.

Коваль пояснив, що нині торгівля зерновими та олійними культурами переважно повернулася до традиційних експортних маршрутів, що пролягають через Чорне море.

Очільники відомств підтвердили необхідність продовження діалогу. Окрім цього, міністри наголосили на важливості взаємного обміну інформацією та постійного моніторингу ситуації на аграрних ринках обох країн.

Додамо, вже до кінця 2024 року Польща має намір забезпечити повноцінну роботу пункту пропуску “Нижанковичі-Мальховичі” на кордоні з Україною у Львівській області, поінформував голова польської Ради з питань співробітництва з Україною Павел Коваль.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.

Консервативне видання New York Post опублікувало редакційну статтю, в якій закликає президента США Дональда Трампа відновити постачання озброєння Україні для боротьби з російською агресією.

У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.