Міністри юстиції країн G7 запевнили у підтримці розслідування воєнних злочинів РФ – ЗМІ
Джерело: Kyodo
На зустрічі у п’ятницю, 7 липня, міністри юстиції країн G7 підтвердили співпрацю у межах підтримки розслідування воєнних злочинів, скоєних Росією під час війни проти України.
Водночас міністри домовилися про блокування російських активів до тих пір, поки РФ не компенсує Києву збитки, завдані повномасштабним вторгненням, і пообіцяли підтримувати зусилля України з відновлення та проведення антикорупційних реформ.
Також міністри запевнили у продовженні просування спільних фундаментальних цінностей у міжнародному співтоваристві, таких як верховенство права, а також захист прав і гідності жінок і сексуальних меншин.
У виданні зазначили, що зустріч G7 відбулася на тлі розслідування українською владою та Міжнародним кримінальним судом воєнних злочинів Росії під час повномасштабної війни проти України.
Зокрема, йдеться про насильницьку депортацію дітей з тимчасово окупованих територій до Росії, у зв’язку з якою МКС видав ордер на арешт глави Кремля Володимира Путіна.
У комюніке, прийнятому на зустрічі в Токіо, йдеться, що міністри юстиції G7 продовжать співпрацювати з Україною з метою забезпечення притягнення до відповідальності причетних до жорстоких злочинів, скоєних під час війни, розв’язаної Росією.
Міністри Великої Британії, Канади, Франції, Німеччини, Італії, США, Японії та ЄС також пообіцяли, що російські суверенні активи в юрисдикціях G7 “залишатимуться замороженими” доти, доки РФ не компенсує збитки, яких вона завдала Україні.
У комюніке також повідомляється про план створення робочої групи для обміну інформацією щодо поточних і запланованих антикорупційних ініціатив Києва за координації Японії, яка цього року головує в G7.
- За словами чотирьох офіційних осіб, знайомих з перебігом переговорів, невелика група західних союзників бере участь у “термінових, в останню хвилину” перемовинах, аби завершити декларацію про гарантії безпеки для України напередодні саміту НАТО в Литві.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.