Міністри юстиції країн G7 запевнили у підтримці розслідування воєнних злочинів РФ – ЗМІ
Джерело: Kyodo
На зустрічі у п’ятницю, 7 липня, міністри юстиції країн G7 підтвердили співпрацю у межах підтримки розслідування воєнних злочинів, скоєних Росією під час війни проти України.
Водночас міністри домовилися про блокування російських активів до тих пір, поки РФ не компенсує Києву збитки, завдані повномасштабним вторгненням, і пообіцяли підтримувати зусилля України з відновлення та проведення антикорупційних реформ.
Також міністри запевнили у продовженні просування спільних фундаментальних цінностей у міжнародному співтоваристві, таких як верховенство права, а також захист прав і гідності жінок і сексуальних меншин.
У виданні зазначили, що зустріч G7 відбулася на тлі розслідування українською владою та Міжнародним кримінальним судом воєнних злочинів Росії під час повномасштабної війни проти України.
Зокрема, йдеться про насильницьку депортацію дітей з тимчасово окупованих територій до Росії, у зв’язку з якою МКС видав ордер на арешт глави Кремля Володимира Путіна.
У комюніке, прийнятому на зустрічі в Токіо, йдеться, що міністри юстиції G7 продовжать співпрацювати з Україною з метою забезпечення притягнення до відповідальності причетних до жорстоких злочинів, скоєних під час війни, розв’язаної Росією.
Міністри Великої Британії, Канади, Франції, Німеччини, Італії, США, Японії та ЄС також пообіцяли, що російські суверенні активи в юрисдикціях G7 “залишатимуться замороженими” доти, доки РФ не компенсує збитки, яких вона завдала Україні.
У комюніке також повідомляється про план створення робочої групи для обміну інформацією щодо поточних і запланованих антикорупційних ініціатив Києва за координації Японії, яка цього року головує в G7.
- За словами чотирьох офіційних осіб, знайомих з перебігом переговорів, невелика група західних союзників бере участь у “термінових, в останню хвилину” перемовинах, аби завершити декларацію про гарантії безпеки для України напередодні саміту НАТО в Литві.
У тимчасово окупованому Луганську так званий “Верховний суд ЛНР” засудив громадянина Австралії Оскара Дженкінса до 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Його засудили за звинуваченням у “найманстві”.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 16 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 115 бойових зіткнень.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.