Мінкульт працює над створенням Національної електронної бібліотеки України

Джерело: Мінкульт

Міністерство культури та інформаційної політики України працює над створенням Національної електронної бібліотеки.

6 жовтня відбулось засідання тимчасової робочої групи з питань створення Національної електронної бібліотеки України. Під час зустрічі експерти обговорили проєкт розпорядження Кабінету міністрів України “Про схвалення Концепції створення Національної електронної бібліотеки України”.

Його мають узгодити та затвердити найближчим часом. Щоб запустити бібліотеку, потрібно підготувати та затвердити низку регламентуючих документів.

“Концепція створення Національної електронної бібліотеки України має максимально відповідати інтересам українців та можливостям держави. Необхідно розуміти бюджет на реалізацію цього проєкту, тому сподіваюсь, що найближчим часом робоча група надасть орієнтовні фінансові розрахунки”, – сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

З огляду на закордонний досвід, автори концепції запропонували модель функціонування електронної бібліотеки. Це має бути потужна інформаційна система загальнонаціонального рівня охоплення. Також бібліотека матиме централізоване управління.

Довідково. Над підготовкою документа працювала група осіб з-поміж членів робочої групи, які є реалізаторами грантового проєкту від ЮНЕСКО зі створення Національної електронної бібліотеки України. Він реалізується ВГО “Українська бібліотечна асоціація” у співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики України.

Завтра, 26 травня, протягом доби у всіх регіонах України графіки відключень світла для промислових та побутових споживачів не плануються.

Дві групи вчених виявили теоретично придатну для життя планету, меншу за Землю, але більшу за Венеру, яка обертається навколо маленької зірки приблизно за 40 світлових років від нас.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України. 

Внаслідок російської атаки по гіпермаркету у Харкові станом на зараз відомо про двох загиблих та 24 поранених. Наразі щонайменше 15 людей не виходять на звʼязок.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час поїздки на східний фронт передав інженерному полку та одній з артилерійських бригад екскаватори для фортифікаційних робіт.