Мінкульт працює над створенням Національної електронної бібліотеки України
Джерело: Мінкульт
Міністерство культури та інформаційної політики України працює над створенням Національної електронної бібліотеки.
6 жовтня відбулось засідання тимчасової робочої групи з питань створення Національної електронної бібліотеки України. Під час зустрічі експерти обговорили проєкт розпорядження Кабінету міністрів України “Про схвалення Концепції створення Національної електронної бібліотеки України”.
Його мають узгодити та затвердити найближчим часом. Щоб запустити бібліотеку, потрібно підготувати та затвердити низку регламентуючих документів.
“Концепція створення Національної електронної бібліотеки України має максимально відповідати інтересам українців та можливостям держави. Необхідно розуміти бюджет на реалізацію цього проєкту, тому сподіваюсь, що найближчим часом робоча група надасть орієнтовні фінансові розрахунки”, – сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
З огляду на закордонний досвід, автори концепції запропонували модель функціонування електронної бібліотеки. Це має бути потужна інформаційна система загальнонаціонального рівня охоплення. Також бібліотека матиме централізоване управління.
Довідково. Над підготовкою документа працювала група осіб з-поміж членів робочої групи, які є реалізаторами грантового проєкту від ЮНЕСКО зі створення Національної електронної бібліотеки України. Він реалізується ВГО “Українська бібліотечна асоціація” у співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики України.
- У Києві у Центральній бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка відкрили першу в Україні бібліотеку настільних ігор, що є пілотним проєктом, який у майбутньому планують розширити на інші бібліотечні заклади столиці.
- У Державній бібліотеці Берліна відкрилась виставка “Sensitive Content”, присвячена зруйнованим російськими окупантами українським бібліотекам.
- До початку повномасштабного вторгнення бібліотечний фонд Маріуполя нараховував 360 тисяч книжок. Згідно з попередньою інформацією, 50% цих видань знищено під час обстрілів або ж окупанти визнали їх “екстремістськими” і ліквідували.
Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.
На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.