Міноборони Чехії планує запустити другу ініціативу з постачання боєприпасів Україні
Джерело: Яна Чернохова в інтерв’ю Deník N
Міністерка оборони Чехії Яна Чернохова повідомила про намір своєї країни запустити другу ініціативу з постачання артилерійських боєприпасів Україну у 2025 році.
“Ініціатива-2025” передбачає залучення п’яти чеських збройових компаній, котрі виготовлятимуть боєприпаси за фінансової підтримки європейських донорів. У проєкті братимуть участь зокрема Czechoslovak Group, STV Group, Omnipol з Ompo Holding, Colt CZ Group SE та DSS.
За словами міністерки, ініціатива є “природним продовженням вже чинних механізмів”. Вона додала, що швидке виділення коштів дозволить компаніям укласти довгострокові контракти. Чехія відіграватиме роль посередника між донорами та виробниками.
Уповноважений уряду Чехії з питань відновлення України Томаш Копечний повідомив, що донорами стануть, в основному, європейські країни, зокрема Данія, Нідерланди та Німеччина.
Очікується, що переговори про фінансову підтримку можуть розпочатися вже до кінця літа.
За словами глави МЗС Чехії Яна Ліпавського, цього року Чехія зможе придбати та безперебійно передавати Україні “значну кількість боєприпасів”.
Раніше президент Чехії Петр Павел здивував прихильників України ініціативою щодо закупівлі боєприпасів. 7 березня Павел повідомив, що країна зібрала необхідну суму для закупівлі 800 тис. артилерійських боєприпасів для України.
У березні газета The Wall Street Journal писала, що Чехії вже вдалося придбати близько 800 тисяч артилерійських снарядів у постачальників з усього світу. Ще 700 тисяч снарядів Чехія зможе купити за наявності додаткових коштів.
Також стало відомо, що Чехія, у межах свої ініціативи щодо закупівлі снарядів для України, вже підписала контракт на придбання перших 180 000 боєприпасів.
Станом на сьогодні вже двадцять країн приєдналися до чеської ініціативи щодо закупівлі боєприпасів для України.
Петр Павел заявив на Мюнхенській конференції з безпеки, що його країна виявила 500 тис. 155 мм снарядів та ще 300 тис. 122 мм, які можуть передати протягом кількох тижнів, якщо союзники профінансують купівлю.
У яких саме країнах можуть закупити снаряди, Павел не уточнив. Тим часом деякі ЗМІ інформували, що Чехія вела переговори про боєприпаси у Південній Кореї, Туреччині та ПАР.
Раніше Канада дала сигнал, що готова підтримати ініціативу Чехії терміново постачити Україні сотні тисяч артилерійських снарядів з різних країн. Міністр оборони Білл Блер зауважив, що Канада веде перемовини з чехами, але не поки що не обговорювали деталі.
Згодом Франція та Нідерланди підтримали план закупівлі боєприпасів за межами Європи, щоб швидше передати вкрай необхідні снаряди в Україну, оскільки сили Києва продовжвють боротися із наступом Росії.
Нещодавно прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо повідомив, що країна виділить 200 млн євро на закупівлю 800 000 боєприпасів для України, про можливість придбання яких заявив президент Чехії Петр Павел на Мюнхенській конференції з безпеки.
Також стало відомо, що Литва сприятиме багатосторонній ініціативі Чеської Республіки щодо придбання та передачі Україні боєприпасів, підтвердила 4 березня прем’єр-міністерка Інгріда Шимоніте після телефонної розмови з главою чеського уряду Петром Фіалою.
Німеччина вкладе сотні мільйонів в закупівлю артилерійських снарядів для оборони України проти Росії. Речник уряду Штеффен Гебештрайт оголосив у Берліні, що федеральний уряд приєднається до відповідної ініціативи Чехії.
Вранці 7 березня Норвегія оголосила, що виділить близько 153 мільйонів доларів, які будуть спрямовані на ініціативу Чехії щодо закупівлі боєприпасів для України.
- Литва схвалила виділення 35 мільйонів євро на чеську ініціативу стосовно купівлі боєприпасів для України.
- У міністерстві оборони Німеччини повідомили, що нададуть Україні 180 000 артилерійських боєприпасів як свій внесок в чеську ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України.
- Артилерійські снаряди для ЗСУ, закуплені у межах ініціативи Чехії, вже на шляху до України.
NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.
Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.
Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.
90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.
Проти іранської співачки Парасту Ахмаді та музикантів, які їй акомпанували, порушили кримінальну справу за виконання музики без хіджаба у прямому ефірі. Про це повідомляють Iran International та IranWire.