Міноборони перенесло голосування за членів Громадської антикорупційної ради: що трапилось

Джерело: Міністерство оборони України

Міністерство оборони анулювало результати та перенесло голосування за членів Громадської антикорупційної ради.

Такий крок пояснили технічними неполадками, які обіцяють виправити до наступного голосування.

“Міністерство оборони України щиро вибачається за технічні збої, що виникли під час проведення рейтингового інтернет-голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що причиною цьому стали, зокрема нестабільна робота сайту та помилки в автентифікації користувачів. Тому, Міноборони вирішило анулювати результати сьогоднішнього голосування і перенести його проведення на 7 січня 2025 року.

Планується, що голосування відбудеться в той самий час: з 09:00 до 21:00 за цим посиланням.

Однак, не всі погоджуються з версією відомства. Так, наприклад, один із кандидатів на посаду, ветеран і співзасновник партії “Демократична Сокира” Юрій Гудименко заявив, що голосування зірвано виключно Міністерством оборони.

Він каже, що дехто публічно звітував про голосування ще до його офіційного початку, “отже вибори розпочалися вже “з бюлетенями в скриньці”.

Довідка: Громадська антикорупційна рада при Міноборони – це орган, через який суспільство може контролювати рішення Міноборони та впливати на ключові процеси у сфері оборони. Її 15 членів займають виборну неоплачувану посаду. Цей орган з’явився у 2023 році після скандалу з закупівлями Міноборони, зокрема яйцями по 17 гривень за штуку.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.