Міноборони перенесло голосування за членів Громадської антикорупційної ради: що трапилось

Джерело: Міністерство оборони України

Міністерство оборони анулювало результати та перенесло голосування за членів Громадської антикорупційної ради.

Такий крок пояснили технічними неполадками, які обіцяють виправити до наступного голосування.

“Міністерство оборони України щиро вибачається за технічні збої, що виникли під час проведення рейтингового інтернет-голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що причиною цьому стали, зокрема нестабільна робота сайту та помилки в автентифікації користувачів. Тому, Міноборони вирішило анулювати результати сьогоднішнього голосування і перенести його проведення на 7 січня 2025 року.

Планується, що голосування відбудеться в той самий час: з 09:00 до 21:00 за цим посиланням.

Однак, не всі погоджуються з версією відомства. Так, наприклад, один із кандидатів на посаду, ветеран і співзасновник партії “Демократична Сокира” Юрій Гудименко заявив, що голосування зірвано виключно Міністерством оборони.

Він каже, що дехто публічно звітував про голосування ще до його офіційного початку, “отже вибори розпочалися вже “з бюлетенями в скриньці”.

Довідка: Громадська антикорупційна рада при Міноборони – це орган, через який суспільство може контролювати рішення Міноборони та впливати на ключові процеси у сфері оборони. Її 15 членів займають виборну неоплачувану посаду. Цей орган з’явився у 2023 році після скандалу з закупівлями Міноборони, зокрема яйцями по 17 гривень за штуку.

Нещодавно глава Білого дому Дональд Трамп фактично звинуватив українську владу у  розв’язанні війни з Росією, тоді як наступного дня назвав диктатором президента України. У відповідь на підтримку Зеленського висловилися демократи та навіть дехто з членів республіканської партії.

Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес планує вже незабаром відвідати Україну, так висловлюючи підтримку українському народу.

Російський актор Дмитро Пєвцов отримав заочний термін ув’язнення за пропагування війни РФ проти України.

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що немає потреби нікому в його країні пояснювати, хто почав російсько-українську війну, або яку загрозу становить Росія. Так він прокоментував заяви Трампа щодо звинувачення української влади у тому, що вона не домовилася з Кремлем.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 20 лютого. З початку доби відбулося 112 бойових зіткнень.