Міноборони планує створити чотири міжрегіональні реабілітаційні центри для військових
Джерело: Міноборони
Заступник міністра оборони України бригадний генерал юстиції Сергій Мельник повідомив, що до кінця цього року в Україні планують створити чотири міжрегіональні реабілітаційні центри для військових. Ці заклади зможуть одночасно приймати до 1 730 людей.
“У 2024 році десятки тисяч військових зверталися за психологічною допомогою та проходили реабілітацію, але реальна потреба в таких послугах у рази більша. Система військових госпіталів в Україні не розрахована на таке навантаження. Тому Міноборони запускає масштабний проєкт створення мережі військово-медичних центрів реабілітації та ментального здоров’я. До кінця 2025 року Міноборони створить чотири міжрегіональні реабілітаційні центри, які зможуть одночасно приймати до 1 730 військових”, – зазначив Сергій Мельник.
Програма реабілітації включатиме медичне лікування, фізіотерапію, психотерапію, підтримку родин військових та соціальну адаптацію. Також на онлайн-платформах “Резерв+” та “Армія+” запустять серію навчальних курсів для медичних працівників – для ефективної роботи з військовими, які мають посттравматичний стресовий розлад (ПТСР).
Заступник міністра оборони також розповів про проєкт “Пакунок пораненого“. За його словами, комплект міститиме 30 найменувань – зокрема, адаптивний одяг і засоби особистої гігієни, необхідні на етапі стабілізації та подальшого лікування.
“Центри відновлення та здоров’я нададуть можливість військовим швидше проходити лікування та реабілітацію, а “Пакунок пораненого” забезпечить наших захисників необхідними речами з перших днів госпіталізації. Ми також посилено працюватимемо над забезпеченням безбар’єрного простору в усіх медичних закладах Міноборони. Це дасть змогу нашим захисникам та захисницям отримувати якісне лікування та користуватися всіма послугами без обмежень”, – наголосив заступник міністра Сергій Мельник.
- Букви поспілкувались з ветераном Євгенієм Омельчуком (позивний “Папай”), що воював у складі 1-ї окремої танкової Сіверської бригади, брав участь в обороні Чернігівщини, Донецької за Запорізької області. Після повернення до цивільного життя він став співзасновником громадської організації “Сила Захисників” і присвятив себе спорту.
- Міноборони ініціювало зміни у системі забезпечення військових харчуванням під час лікування та реабілітації. Тепер українські військові матимуть покращене харчування за стандартами НАТО, навіть у цивільних лікарнях.
- Перший медичний заклад Міністерства оборони отримав статус Центру реінтеграції для звільнених з полону військовослужбовців.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.
Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.
Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.
Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.