Міноборони розробляє оновлену систему домедичної допомоги в бойових умовах

Джерело: Міноборони

Міністерство оборони України разом з бойовими медиками, волонтерами та представниками громадських організацій почало розробляти єдину систему домедичної допомоги.

Засадничий документ, який би відповідав сучасним реаліям ведення війни, обговорили на робочій зустрічі за участі заступниці міністра оборони Наталії Калмикової та представників громадськості.

За її словами, в основі документа – стандарти НАТО, адаптовані під українські реалії та досвід. Заступниця міністра зазначила, що Україні потрібна єдина система надання допомоги, яка б дозволила зберегти життя та здоров’я військовослужбовців.

 “Нам дуже важливий діалог з людьми, які працюють безпосередньо на полі бою, бачать проблеми та мають досвід їх вирішення. Сьогодні стоїть завдання напрацювати базу, яка б унормувала надання першої домедичної допомоги вчасно і повною мірою. Також, ми вдячні волонтерським організаціям та бойовим медикам за врятовані життя протягом 10 років війни”, – сказала Наталія Калмикова.

В розробці нового Порядку Міністерство оборони враховує думку фронтових медиків. Їхній досвід дозволить створити ефективну систему домедичної допомоги.

Довідково. Домедична допомога – це набір дій військовослужбовця з само- та взаємодопомоги до моменту доставлення пораненого до фахівців.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 травня щодо російського вторгнення. Загалом, від початку цієї доби вже відбулося 111 бойових зіткнень.

Пані посол Канади в Україні опублікувала фото свого тату на знак підтримки жіночого руху спротиву на тимчасово окупованих територіях України.

Ввечері 11 травня президент Володимир Зеленський закликав до повного припинення вогню від завтра та повідомив, що чекатиме главу РФ Володимира Путіна у Туреччині у четвер особисто.

Президент США Дональд Трамп визнав, що глава Росії Володимир Путін не прагне укладати угоду про припинення вогню, водночас закликав Україну погодитися на зустріч у Туреччині з російським диктатором, щоб обговорити можливе завершення війни.

Франція консультується з партнерами щодо потенційної підтримки України військами, заявив президент Франції Емманюель Макрон, не уточнюючи, що може включати така присутність.