Міноборони розробляє оновлену систему домедичної допомоги в бойових умовах

Джерело: Міноборони

Міністерство оборони України разом з бойовими медиками, волонтерами та представниками громадських організацій почало розробляти єдину систему домедичної допомоги.

Засадничий документ, який би відповідав сучасним реаліям ведення війни, обговорили на робочій зустрічі за участі заступниці міністра оборони Наталії Калмикової та представників громадськості.

За її словами, в основі документа – стандарти НАТО, адаптовані під українські реалії та досвід. Заступниця міністра зазначила, що Україні потрібна єдина система надання допомоги, яка б дозволила зберегти життя та здоров’я військовослужбовців.

 “Нам дуже важливий діалог з людьми, які працюють безпосередньо на полі бою, бачать проблеми та мають досвід їх вирішення. Сьогодні стоїть завдання напрацювати базу, яка б унормувала надання першої домедичної допомоги вчасно і повною мірою. Також, ми вдячні волонтерським організаціям та бойовим медикам за врятовані життя протягом 10 років війни”, – сказала Наталія Калмикова.

В розробці нового Порядку Міністерство оборони враховує думку фронтових медиків. Їхній досвід дозволить створити ефективну систему домедичної допомоги.

Довідково. Домедична допомога – це набір дій військовослужбовця з само- та взаємодопомоги до моменту доставлення пораненого до фахівців.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.