Міноборони: Україна нарощує виробництво дронів-камікадзе, щоб компенсувати нестачу снарядів
Джерело: Іван Гаврилюк в інтерв’ю ВВС
Заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк повідомив, що нині Україна працює над розв’язання питання стосовно дефіциту снарядів у війську, зокрема нарощує потужності з виробництва БпЛА-камікадзе.
Наразі нарощується виробництво боєприпасів майже усіх номенклатур колишнього СРСР.
Окрім цього, спільно з західними компаніями розглядається запуск виробництва 155-міліметрових снарядів, які потрібні для переважної більшості систем НАТО.
Одначе, як зауважив заступник міністра, проблему нестачі артилерійських боєприпасів це не зможе розв’язати, тож як альтернативу в Україні узгодили нарощування виробництва дронів.
Зауважимо, українські армійці провели випробовування нового БпЛА-камікадзе AQ 400 Scythe українського виробництва. Відео першого польоту вже опублікували у пресслужбі ОК “Південь”.
- Українське оборонне відомство показало дрон SAKER SCOUT зі штучним інтелектом. Його вже допустили до експлуатації у Збройних силах України.
- Україна має намір збільшити виробництво безпілотників вже цієї осені, оскільки країна збільшила атаки безпілотників на територію Росії.
- У 2023 році уряд виділив 40 мільярдів гривень для інвестицій у виробництво українських безпілотників. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що понад 40 компаній мають відповідні контракти з державою.
- Володимир Зеленський за підсумками наради повідомив про успішне застосування української далекобійної зброї – ціль уражено на відстані 700 кілометрів.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.
28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.
Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.
Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що після зустрічі у Туреччині 16 травня міжнародна спільнота очікувала від Росії надання офіційного документа з викладенням бачення кроків щодо припинення вогню в Україні. Однак, за його словами, російська сторона навмисно затягувала цей процес.
Президент США Дональд Трамп заявив, що за два тижні стане зрозуміло, чи справді російський лідер Володимир Путін хоче покласти край війні проти України.