Міноборони: Україна нарощує виробництво дронів-камікадзе, щоб компенсувати нестачу снарядів
Джерело: Іван Гаврилюк в інтерв’ю ВВС
Заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк повідомив, що нині Україна працює над розв’язання питання стосовно дефіциту снарядів у війську, зокрема нарощує потужності з виробництва БпЛА-камікадзе.
Наразі нарощується виробництво боєприпасів майже усіх номенклатур колишнього СРСР.
Окрім цього, спільно з західними компаніями розглядається запуск виробництва 155-міліметрових снарядів, які потрібні для переважної більшості систем НАТО.
Одначе, як зауважив заступник міністра, проблему нестачі артилерійських боєприпасів це не зможе розв’язати, тож як альтернативу в Україні узгодили нарощування виробництва дронів.
Зауважимо, українські армійці провели випробовування нового БпЛА-камікадзе AQ 400 Scythe українського виробництва. Відео першого польоту вже опублікували у пресслужбі ОК “Південь”.
- Українське оборонне відомство показало дрон SAKER SCOUT зі штучним інтелектом. Його вже допустили до експлуатації у Збройних силах України.
- Україна має намір збільшити виробництво безпілотників вже цієї осені, оскільки країна збільшила атаки безпілотників на територію Росії.
- У 2023 році уряд виділив 40 мільярдів гривень для інвестицій у виробництво українських безпілотників. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що понад 40 компаній мають відповідні контракти з державою.
- Володимир Зеленський за підсумками наради повідомив про успішне застосування української далекобійної зброї – ціль уражено на відстані 700 кілометрів.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.
Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.
Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.
Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.