Міноборони України активізує реалізацію спільних проєктів з НАТО

Джерело: Міноборони

Заступник міністра оборони України Станіслав Гайдер під час засідання комітету з питань оборони і безпеки Ради України-НАТО (РУН) заявив, що Міноборони активізує реалізацію спільних проєктів з НАТО.

Станіслав Гайдер взяв участь у засіданні комітету з питань оборони і безпеки Ради України-НАТО (РУН) – нового посиленого органу, який координує відносини України з Альянсом.

У своєму виступі на засіданні Станіслав Гайдер відмітив позитивну динаміку співробітництва в оборонній сфері у першому кварталі 2024 року.

“Система Міноборони проходить довгий і нелегкий шлях трансформації від неефективних до сучасних підходів”, – сказав заступник міністра оборони України.

Серед останніх успіхів – прогрес у виконанні Річної національної програми співробітництва з НАТО, трансформація системи оборонного менеджменту України.

Інший важливий проєкт – модель спільного урядування в системі Міністерства оборони, яку в лютому 2024 року затвердив міністр Рустем Умєров.

“Планується створення чотирьох нових комітетів. Вони мають стати платформою роботи Міністерства та ЗСУ і забезпечити ефективну взаємодію з відповідними комітетами Ради Україна – НАТО”, – сказав Станіслав Гайдер.

Ключовим пунктом засідання оборонного комітету РУН стала реалізація проєкту зі створення Спільного центру Україна – НАТО з аналізу, підготовки та освіти (JATEC).

Деталі формування моделі JATEC, його завдань та структури будуть обговорені на спільному засіданні у Польщі пізніше цього місяця.

На засіданні комітету представники країн НАТО та України також обговорили реформування системи оборонних закупівель України та фінансування середньо- та довгострокових проєктів допомоги Україні.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.