Міноборони України відсудило понад 7 млн грн за порушення умов контракту
Джерело: Міноборони
Міністерство оборони України відсудило більш ніж сім мільйонів гривень за порушення умов контракту.
Стягнення стосується порушень умов державного контракту та термінів виконання взятих постачальником зобов’язань на поставку (закупівлю) товарів оборонного призначення.
По даній справі було прийнято рішення суду, після набрання його законної сили постачальник добровільно сплатив кошти у розмірі 7 207 524,34 гривні на користь Міністерства оборони України. Кількість днів затримки товару складала: 29, 75 та 85 днів за трьома етапами постачань товару.
Додамо, що у грудні 2023 року, Міністерство оборони України перемогло в міжнародному арбітражі з іноземним постачальником неякісних бронежилетів та берців на суму понад один мільярд гривень.
На початку вторгнення Міноборони оплатило в іноземного постачальника поставку бронежилетів та берців для Збройних Сил України.
Берці доставили літом 2022 року з порушенням термінів постачання, а бронежилети надходили протягом літа-зими 2022 року, також із порушеннями – вони не проходили балістичні випробування.
У зв’язку з цим Міноборони України не прийняло ці товари й вимагало повернення коштів за непридатний товар та сплати штрафних санкцій, однак постачальник відмовився відповідати на ці вимоги.
Юридична служба Міністерства оборони подала позов до міжнародного арбітражу з метою стягнення вартості непоставлених бронежилетів, штрафних санкцій та відсотків річних.
Арбітражний трибунал вирішив задовольнити позов Міноборони.
Загальна сума вирішених вимог становить понад 27 мільйонів доларів США (більше одного мільярда гривень) і містить, окрім вартості товару, штрафні санкції, відсотки річних та арбітражний збір.
Це найбільша сума серед усіх арбітражів, що на даний момент веде Міністерство оборони.
“Ця сума – це результат злагодженої роботи команди юристів Міністерства. Повернення збитків, яких Міністерству і державі завдають недобросовісні постачальники – це одна з пріоритетних цілей міністерства”, – сказав заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.
Згідно з рішенням міжнародного арбітражу, відсотки річних продовжують нараховуватися на вартість непоставленого товару до моменту погашення заборгованості.
- Підприємцю, який поставив Збройним силам України браковані бронежилети на майже 6 мільйонів гривень, загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
- Військові контррозвідники Служби безпеки викрили корупційну схему, яка призвела до зриву державного замовлення на виробництво великої партії боєприпасів для ЗСУ напередодні повномасштабного вторгнення РФ.
- Правоохоронці повідомили про підозру у шахрайстві двом підприємцям, які виготовили неякісні боєприпаси.
1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.
На російсько-українській війна загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.