Міноборони України відсудило понад 7 млн грн за порушення умов контракту

Джерело: Міноборони

Міністерство оборони України відсудило більш ніж сім мільйонів гривень за порушення умов контракту.

Стягнення стосується порушень умов державного контракту та термінів виконання взятих постачальником зобов’язань на поставку (закупівлю) товарів оборонного призначення.

По даній справі було прийнято рішення суду, після набрання його законної сили постачальник добровільно сплатив кошти у розмірі 7 207 524,34 гривні на користь Міністерства оборони України. Кількість днів затримки товару складала: 29, 75 та 85 днів за трьома етапами постачань товару.

Додамо, що у грудні 2023 року, Міністерство оборони України перемогло в міжнародному арбітражі з іноземним постачальником неякісних бронежилетів та берців на суму понад один мільярд гривень.

На початку вторгнення Міноборони оплатило в іноземного постачальника поставку бронежилетів та берців для Збройних Сил України.

Берці доставили літом 2022 року з порушенням термінів постачання, а бронежилети надходили протягом літа-зими 2022 року, також із порушеннями – вони не проходили балістичні випробування.

У зв’язку з цим Міноборони України не прийняло ці товари й вимагало повернення коштів за непридатний товар та сплати штрафних санкцій, однак постачальник відмовився відповідати на ці вимоги.

Юридична служба Міністерства оборони подала позов до міжнародного арбітражу з метою стягнення вартості непоставлених бронежилетів, штрафних санкцій та відсотків річних.

Арбітражний трибунал вирішив задовольнити позов Міноборони.

Загальна сума вирішених вимог становить понад 27 мільйонів доларів США (більше одного мільярда гривень) і містить, окрім вартості товару, штрафні санкції, відсотки річних та арбітражний збір.

Це найбільша сума серед усіх арбітражів, що на даний момент веде Міністерство оборони.

“Ця сума – це результат злагодженої роботи команди юристів Міністерства. Повернення збитків, яких Міністерству і державі завдають недобросовісні постачальники – це одна з пріоритетних цілей міністерства”, – сказав заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.

Згідно з рішенням міжнародного арбітражу, відсотки річних продовжують нараховуватися на вартість непоставленого товару до моменту погашення заборгованості.

Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.

На Закарпатті взяли під варту двох жителів Закарпаття, які намагалися організувати незаконне переправлення в Румунію військовозобов’язаної особи. Чоловіки є служителями московського патріархату. У разі доведення вини їм загрожує до 9 років ув’язнення.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що втрати росіян в Україні з початку 2025 року вже сягнули понад 177 тисяч солдатів.

Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.

Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.