Міноборони України відсудило понад 7 млн грн за порушення умов контракту

Джерело: Міноборони

Міністерство оборони України відсудило більш ніж сім мільйонів гривень за порушення умов контракту.

Стягнення стосується порушень умов державного контракту та термінів виконання взятих постачальником зобов’язань на поставку (закупівлю) товарів оборонного призначення.

По даній справі було прийнято рішення суду, після набрання його законної сили постачальник добровільно сплатив кошти у розмірі 7 207 524,34 гривні на користь Міністерства оборони України. Кількість днів затримки товару складала: 29, 75 та 85 днів за трьома етапами постачань товару.

Додамо, що у грудні 2023 року, Міністерство оборони України перемогло в міжнародному арбітражі з іноземним постачальником неякісних бронежилетів та берців на суму понад один мільярд гривень.

На початку вторгнення Міноборони оплатило в іноземного постачальника поставку бронежилетів та берців для Збройних Сил України.

Берці доставили літом 2022 року з порушенням термінів постачання, а бронежилети надходили протягом літа-зими 2022 року, також із порушеннями – вони не проходили балістичні випробування.

У зв’язку з цим Міноборони України не прийняло ці товари й вимагало повернення коштів за непридатний товар та сплати штрафних санкцій, однак постачальник відмовився відповідати на ці вимоги.

Юридична служба Міністерства оборони подала позов до міжнародного арбітражу з метою стягнення вартості непоставлених бронежилетів, штрафних санкцій та відсотків річних.

Арбітражний трибунал вирішив задовольнити позов Міноборони.

Загальна сума вирішених вимог становить понад 27 мільйонів доларів США (більше одного мільярда гривень) і містить, окрім вартості товару, штрафні санкції, відсотки річних та арбітражний збір.

Це найбільша сума серед усіх арбітражів, що на даний момент веде Міністерство оборони.

“Ця сума – це результат злагодженої роботи команди юристів Міністерства. Повернення збитків, яких Міністерству і державі завдають недобросовісні постачальники – це одна з пріоритетних цілей міністерства”, – сказав заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.

Згідно з рішенням міжнародного арбітражу, відсотки річних продовжують нараховуватися на вартість непоставленого товару до моменту погашення заборгованості.

Раптова заява Росії про негайне великоднє перемир’я стала, на думку аналітиків, черговим свідченням цинізму Москви у питаннях миру. Тимчасове припинення бойових дій, оголошене у суботу главою РФ Володимиром Путіним, викликало численні сумніви щодо його щирості та практичного втілення.

Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.

Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.

20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння.  Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.

Триває 1152-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.