Міноборони України вибудовує нову архітектуру закупівель, що відповідатиме стандартам НАТО
Джерело: Міноборони
Міністерство оборони України вибудовує нову архітектуру закупівель, яка відповідатиме стандартам НАТО та працюватиме за найкращими практиками корпоративного управління.
Про це розповів тимчасовий виконувач обов’язків директора Департаменту політики закупівель Міноборони України Гліб Канєвський на робочій зустрічі з представниками Агентства НАТО з підтримки та закупівель. Подія відбулася у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.
За словами Гліба Канєвського, нова команда Міноборони розпочала кардинальну реформу закупівель для ЗСУ. У старій системі закупівель всі владні повноваження було зосереджено в міністерстві. Наприклад, закупівлями тилового майна повністю займався Департамент ресурсного забезпечення – тут і розраховували очікувану вартість закупівель, і комунікували з учасниками ринку, і безпосередньо здійснювали торги.
Зосередження в одних руках цих функцій було головним ризиком можливої корупції, зазначив керівник Департаменту політики закупівель.
Щоб його позбутися, Міноборони відмовилося від безпосередньої функції закупівельника, передавши її двом спеціалізованим агенціям.
“У новій системі закупівель міністерство залишило за собою лише функцію розробки політики, тобто встановлення правил та контролю якості”, – розповів Гліб Канєвський.
За його словами, мета Міноборони – оновлена архітектура закупівель для Збройних сил України за стандартами НАТО.
Закупівлями тилового майна зараз займається Державний оператор тилу. Ця агенція вже вийшла на торги через систему Prozorro і закуповує для ЗСУ одяг, бронежилети, шоломи, пально-мастильні матеріали.
Озброєння та боєприпаси закуповує Агенція оборонних закупівель. Нещодавно Агенція вперше оголосила через систему Prozorro закупівлю 20 тисяч безпілотних авіаційних комплексів (БпАК) загальною очікуваною вартістю майже 3 мільярди гривень (без ПДВ).
Щоб покращити контроль за роботою закупівельників, Міноборони ініціювало створення наглядових рад в агенціях, додав керівник Департаменту політики закупівель.
Агенція оборонних закупівель вже оголосила відбір рекрутингової компанії, яка допоможе підібрати незалежних членів наглядової ради. Зокрема, до її компетенції належатиме формування антикорупційної політики і призначення та припинення повноважень керівника підрозділу внутрішнього аудиту.
Гліб Канєвський зазначив, що також готується до старту відбору рекрутингової компанії і Державний оператор тилу.
Крім робочої зустрічі з Агентством НАТО з підтримки та закупівель, представники Міноборони провели зустрічі, присвячені темам “Рада Україна – НАТО” (з Оперативним відділом НАТО), “Цивільний нагляд за армією” (з Міжнародним військовим штабом НАТО), “США. Пріоритети для НАТО” (з постійним представником США при НАТО).
- Північноатлантичний альянс продовжуватиме допомагати розвивати можливості жінок у Збройних силах України.
- Кабінет міністрів України прийняв постанову “Деякі питання застосування документа для декларування військової техніки та інших товарів (Форми 302 України)” щодо впровадження стандартів ЄС та НАТО під час митного декларування військової техніки Збройних сил України.
- 23 лютого Північноатлантична Рада НАТО затвердила заявку України щодо приєднання до Federated Mission Networking як афілійованого учасника.
Російський Рязанський нафтопереробний завод зупинив роботу після атаки українських безпілотників наприкінці минулого тижня, повідомили два джерела в галузі.
Президент Володимир Зеленський розповів, що нині процес військової ротації потребує “удосконалення”. Разом з тим зазначив, що питання демобілізації на сьогодні не передбачено законодавством.
Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко окреслив кілька основних принципів, котрі є безкомпромісними для України: суверенітет, територіальна цілісність, санкції проти РФ, членство в НАТО та ЄС.
НАБУ зареєструвало заяву на очільника Міноборони Рустема Умєрова. Активісти звинувачують його в зловживанні службовим становищем.
Екіпаж одного з катерів Військово-Морських Сил Збройних Сил України знищив ворожу ракету Х-59, котру росіяни випустили з літака РФ Су-57 та спрямували на цивільну інфраструктуру морського торгівельного порту Південний.