Міноборони виявило три фейкові «Резерв+»

Джерело: телемарафон

Міністерство оборони України виявило три фейкові додатки “Резерв+”, які перебували на стадії розробки.

Заступниця міністра оборони з питань цифрових трансформацій Катерина Черногоренко заявила, що Центр реагування кіберінцидентів Міністерства оборони виявив ці підробні вебзастосунки на етапі створення, до початку розсилки.

“Наші спеціалісти виявили цю загрозу, і ми дуже оперативно вирішили повідомити про неї нашим громадянам, щоб люди не втрачали пильність і знали, як розпізнати цю підробку”, — розповіла Черногоренко.

Вона додала, що головною ознакою підробного сайту є його вебадреса, яка схожа на реальну, але має певні відмінності.

Днем раніше у Міноборони застерегли від фейкового застосунку. Тоді ще не казали про кількість виявлених додатків, але вказали, що додаток поширюють з метою отримання персональних даних українців.

Черногоренко закликала українців бути уважними та перевіряти джерела, на які вони переходять, і користуватися тільки офіційним сайтом Резерв+: reserveplus.mod.gov.ua. Також не переходити за посиланнями, що імітують назву reserveplus.mod.gov.ua і закінчуються на .top, .website, .org тощо.

Довідка. “Резерв+” – це мобільний застосунок, розроблений Міністерством оборони України для підтримки військового обліку резервістів та військовозобов’язаних. Він дозволяє військовозобов’язаним дистанційно оновлювати персональні дані, контактну інформацію, місце роботи або навчання.

В Україні триває 935-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 633 тисячі осіб.

За оцінками аналітиків, українська операція в Курській області спричинила збільшення стимулів для Росії до участі в обміні військовополоненими. Таким чином, 14 вересня Україна та Росія провели третій обмін військовополоненими з моменту початку операції ЗСУ на Курщині. 

П’ять колишніх міністрів оборони та експрем’єр Великої Британії Борис Джонсон закликали главу уряду Кіра Стармера дозволити Україні використовувати ракети великої дальності Storm Shadow для ударів по території Росії навіть без згоди США.

Українські війська 14 вересня продовжили просування в Глушковському районі Курської області. Зокрема ЗСУ вдалося просунутися у полях на південь від Тьоткіно і на північ від Суджі та захопити кілька сіл.

Протягом дня, 14 вересня, російські війська здійснили 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області, внаслідок чого є поранені.