Міноборони затвердило другий зразок бронежилета для жінок-військовослужбовиць

Джерело: Міноборони

Міністерство оборони України затвердило другий зразок бронежилета для жінок-військовослужбовиць.

Його розробили в компанії “Темп – 3000”.

Якщо у першому сертифікованому зразку від “Української броні” бронеплита мала вигнуту назовні форму, то в компанії “Темп – 3000” жіночий бронежилет укомплектували демпферними подушками. Вони допоможуть адаптувати бронежилет під анатомічні особливості кожної жінки. Всього в комплекті – три подушечки різних розмірів.

Зображення: Міноборони

Крім цього, для захисту паху виробник розробив додаткову сумочку з м’яким балістичним пакетом.

Жіночий бронежилет має однакові балістичні характеристики, як і чоловічий.

Випробування тривали три місяці та відбувалися у два етапи. Перший – на зручність носіння військовослужбовицями. Другий – лабораторні випробування (балістичні, не балістичні, тестування матеріалів та фурнітури).

Вага бронежилету – від 10,5 кілограма і більше, залежно від комплектації.

“У ЗСУ служить понад 40 тисяч жінок. Наша мета – забезпечити наших захисниць бронежилетами, у першу чергу йдеться про військовослужбовиць на передовій. Ми вже поспілкувалися з виробниками. Загалом “Українська броня” за умови завчасного замовлення може виготовити до 10 000 комплектів за 60-90 днів, а компанія “Темп 3000″ — 5 000 комплектів за місяць”, – розповів заступник міністра оборони Віталій Половенко.

Обидва зразки доступні для централізованої закупівлі. Міністерство оборони очікує від Генерального штабу потребу щодо придбання цих виробів. Після цього Міноборони сформує обсяги та переліки для закупівлі.

Безпосередньо закупівлею жіночих бронежилетів займатиметься Державний оператор тилу.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.

Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.