Міноборони завершило перший етап впровадження нової системи логістики в ЗСУ

Джерело: Міноборони

Міністерство оборони України завершило перший етап впровадження у ЗСУ автоматизованої системи управління оборонними ресурсами на базі System Analysis Program Development (SAP).

System Analysis Program Development – це провідна міжнародна система у сфері управління ресурсами, яку використовують 28 країн НАТО.

Система автоматизує процеси постачання, формує інформацію про залишки на складах, заявки, дозволяє бачити реальну потребу, закуповувати та вчасно забезпечувати військо усім необхідним.

“Пріоритет Міністерства оборони — це впровадження автоматизованих систем і відмова від паперових процесів. SAP допоможе нам забезпечити найсучасніший процес управління оборонними ресурсами”, – розповіла на зустрічі із партнерами заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.

Автоматизацію почали з обліку речового майна, завдяки чому повністю оновлено процеси та обладнання в одному з центрів забезпечення оперативного рівня, який об’єднує велику кількість військових частин.

Також завдяки SAP автоматизовано контроль за постачанням й обліком озброєння та військової техніки на основних базах. Це стосується і запчастин до техніки, яку Україна отримує в межах міжнародної технічної допомоги.

“Для того, щоб система працювала всюди, вже адаптовані та навчені працівники складів. Результатом остаточного запровадження системи має стати повна автоматизація процесів логістики і повноцінна відмова від паперового документообігу в логістичних операціях”, – підсумувала радниця заступниці міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Оксана Ферчук.

У планах – до кінця 2024 року провести облік майна у всіх складах та військових частинах, що працюватимуть з системою SAP. Їх також повністю модернізують.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.