У ЗСУ впроваджують автоматизовану систему управління оборонними ресурсами SAP

Джерело: Міноборони

У Збройних силах України впроваджують автоматизовану систему управління оборонними ресурсами на базі System Analysis Program Development (SAP), яка пришвидшує опрацювання заявок на постачання від бригад.

System Analysis Program Development – це провідна система у світі у сфері логістики. Завдяки запровадженню цієї системи в Україні Міністерство оборони пришвидшило опрацювання заявок на постачання від бригад з кількох тижнів до 2-3 днів. Раніше цей процес міг тривати місяць.

Доступ до системи для замовлень і моніторингу залишків мають як військові частини, так і оперативні командування, склади зберігання, командування сил логістики.

Наразі система перебуває в пілотному користуванні, але масштабується серед всіх військових частин.

Важливо, що кожен користувач програми не має доступу до інформації, яка стосується інших військовослужбовців та підрозділів. Застосовується принцип “need to know”, коли доступ є тільки до тієї інформації, що потрібна користувачу для виконання його задачі.

Продукти SAP в оборонному секторі використовують 44 країни, зокрема 28 із 31 країни-члена НАТО працюють у цій системі. Найбільшими користувачами є партнери України: США, Німеччина, Нідерланди, Канада, Польща, Австралія.

У Міноборони пояснили, що автоматизацію почали з обліку речового майна, обліку запчастин, у вересні додався новий напрям – автоматизація обліку техніки. Завдяки цьому повністю оновлено процеси та обладнання декількох складів забезпечення.

Базові операції на цих складах проводять за допомогою сканерів, терміналів збору даних та інших інструментів системи управління на базі SAP.

Для того, щоб система працювала всюди, вже адаптовано та навчено працівників складів. Результатом повсюдного запровадження системи має стати повноцінна відмова від паперового документообігу в логістичних операціях.

Наступний крок – продовження модернізації всіх складів, впровадження на них SAP та підключення до загальної системи.

На Таврійському напрямку українські захисники нейтралізували або знищили 255 російських безпілотників.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров зазначив, що внаслідок постійних російських обстрілів на підконтрольній території Запорізької області знеструмлено 50 населених пунктів.

Під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона “Агенція оборонних закупівель” Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.

Російські війська збільшили використання безпілотників для розвідки на передовій лінії. Вони застосовують безпілотні літальні апарати різних типів, таких як Supercam, ZALA, “Орлани” тощо, сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Резидента агентурної мережі ФСБ, який коригував повітряні атаки РФ на Запоріжжя, засудили до 15 років ув’язнення.