Мін’юст планує конфіскувати активи російського мільярдера Усманова

Джерело: пресслужба Мін’юст

Мін’юст має намір конфіскувати активи співвласників російської групи USM, які знаходяться на території України. Зокрема мовиться про мільярдера РФ Усманова.

Міністерством юстиції подано до Вищого антикорупційного суду позов про застосування санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини 1 статті 4 Закону України “Про санкції” до Усманова Алішера Бурхановича, Скоч Андрія Володимировича, Скоч Володимира Миколайовича, Скоч Варвари Андріївни, Стрешинського Володимира Яновича, – поінформували у повідомленні відомства.

Алішер Усманов – російський бізнесмен, у рейтингу російських мільярдерів він посідає восьме місце зі статками у розмірі 14,4 млрд доларів. Усманову належить медіаресурс “Коммерсант”, який займає прокремлівську позицію та здійснює ідеологічну підтримку дій держави-агресора.

Також він є засновником Групи USM та спільно з іншими співвласниками здійснюють вирішальний вплив на діяльність групи та дочірніх компаній, які здійснюють свою діяльність у стратегічних для економіки РФ галузях — в металургії та гірничодобуванні, телекомунікаційному секторі та сфері цифрових технологій, зокрема “Металоінвест”, “Мегафон”.

У відомстві акцентували, що через Групу USM здійснюється значне сприяння РФ у веденні війни, яке відбувається шляхом сплати податків та зборів до державного бюджету РФ, також у матеріально-технічному забезпеченні, шляхом постачання телекомунікаційних послуг правоохоронним органам та військовим підрозділам збройних сил РФ.

Варто нагадати, 18 квітня колегія суддів Вищого антикорупційного суду частково задовольнила адміністративний позов Міністерства юстиції України до колишнього президента АТ “Мотор Січ” і директора представництва товариства в м. Москва, російського підприємця та застосувала до них санкцію, передбачену пунктом 1-1 ч.1 ст. 4 Закону України “Про санкції”.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.