Між Фінляндією та Росією не «розморозять» відносини, поки триває війна в Україні

Джерело: Yle

Відносини між Фінляндією та Росією не покращаться, поки триває війна в Україні. Як заявила міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен, РФ також порушує міжнародне право.

Внаслідок російської агресії щодо України фундаментально змінилася ситуація з безпекою.

Вона додала, що на сьогодні немає безпосередньої військової загрози для Фінляндії. Водночас міністерка наголосила, що “жахлива агресивна війна Росії” продемонструвала важливість наявності системи міжнародних правил.

“Ми сподіваємося, що Росія перетвориться на демократію”, – сказала Валтонен.

З іншого боку, вона не вірить у швидкі зміни в Росії.

Росія зосередила близько 90 000 військових у Запорізькій області, але цих сил недостатньо для просування, що призводить до переважно позиційних боїв на півдні. Про це розповів речник оперативного угруповання військ “Таврія” Дмитро Лиховій.

Іран розширив два головні об’єкти з виробництва балістичних ракет. Це сталося після угоди від жовтня 2022 року, в межах якої Тегеран нібито погодився постачати ці ракети Росії.

Станом на 16:00, 23 липня, від початку доби на фронті відбулося 83 бойові зіткнення. Ще тривають бойові зіткнення у 17 локаціях. Ворог продовжує найактивніше атакувати на Покровському напрямку.

Суперяхту Alfa Nero, яка понад два роки простояла покинутою в Карибському морі, придбав таємний покупець за 40 мільйонів доларів.

Американський необанк Mercury заблокував рахунки компаній, засновники яких мають громадянство України, Росії та Білорусі, а також інших країн. Як повідомив засновник Petcube та TheFourthLaw.ai Ярослав Ажнюк, це пов’язано з оновленням правил банку.  Остаточне закриття рахунків заплановане на 13 серпня 2024 року.