Фінляндія намагається закрити новий маршрут мігрантів через Росію до Європи

Джерело: Reuters

Влада Фінляндії намагається посилити кордон з РФ, оскільки побоюється, що незабаром прибуде велика кількість мігрантів, що Гельсінкі розглядає як “гібридну війну” Росії проти Заходу.

Фінляндія розгортає більше прикордонних патрулів, дронів і електронних детекторів, а також будує паркани на ділянках кордону. 

Також очікується, що парламент Фінляндії перед літніми канікулами схвалить нове законодавство, згідно з яким фінські прикордонники зможуть залучати тисячі резервістів для допомоги в патрулюванні кордону, виявляти телефонні сигнали мігрантів, відправляти мігрантів до центрів утримання або назад до Росії без прийняття їхніх заяв про надання притулку.

Наприкінці минулого року Фінляндія на невизначений термін закрила всі пункти пропуску для мандрівників уздовж кордону з Росією після того, як цим маршрутом прибуло близько 1300 мігрантів із таких країн, як Сирія та Сомалі.

Однак Фінляндія вважає, що Кремль готовий будь-коли спрямувати через кордон ще більше мігрантів.

“Фінляндія не може просто так дозволити відкрити такий новий маршрут (для мігрантів) до Європи. Але в цілому мова йде не про маршрут мігрантів: мова йде про ситуацію, в якій влада іншої країни допомагає або навіть тисне і штовхає мігрантів до кордону Фінляндії”, — сказала міністерка внутрішніх справ країни Марі Рантанен.

  • З 15 квітня Фінляндія запровадила нові обмеження щодо роботи пунктів пропуску на кордоні з Росією.
  • Фінляндія планує назавжди закрити два пункти пропуску з Росією.
  • Посол РФ у Гельсінкі Павло Кузнєцов заявив, що Москва “не залишить без відповіді” ймовірне розміщення ядерної зброї НАТО на території Фінляндії.
  • Президент Фінляндії Александр Стубб переконаний, що нині єдиний спосіб досягти миру в Україні — перемогти Росію на полі бою.

Станом на 16:00 в п‘ятницю, 21 червня, на фронті від початку доби відбулось 84 бойових зіткнення. Сили оборони зупиняють ворога та руйнують його плани. 

Творчість для багатьох військових стала порятунком, допомагала вивільнити емоції і відволіктись від реальності. Українські захисники і захисниці проявили себе зокрема як поети.

Місцеві ЗМІ повідомляють, що практично на всій території Чорногорії, Боснії і Герцеговини та Хорватії зникло електропостачання. Чому стались відключення – поки невідомо.

60-річній жінці, яка осквернила могили військових у Києві, оголосили підозру.

Жінка, якій пощастило пережити Голокост, потрапила на обкладинку липнево-серпневого випуску Vogue Німеччина.