Між Швецією та Естонією пошкоджено кабель зв’язку: триває розслідування

Джерело: Expressen

17 жовтня міністр цивільної оборони Швеції Карл-Оскар Болін повідомив про виявлення пошкодження телекомунікаційного кабелю на дні Балтійського моря, прокладеного до Естонії.

Пошкодження виявили на території Естонії, приблизно за 50 кілометрів від острова Гіюмаа.

Ми не можемо оцінити, що спричинило шкоду, – зазначив міністр.

Карл-Оскар Болін зауважив, що інцидент, схоже, стався в той самий час, коли 8 жовтня було пошкоджено підводний газопровід і телекомунікаційний кабель, що з’єднує Фінляндію та Естонію.

За даними зовнішньополітичного джерела, керівництво Фінляндії підозрює, що Росія безпосередньо причетна до пошкодження газопроводу між Фінляндією та Естонією.

У ніч на 8 жовтня влада Фінляндії виявила пошкодження газопроводу Baltic Connector. Також зафіксували несправність у кабелі зв’язку між країнами. Газопровід може вийти з ладу на кілька місяців.

Фінський президент Саулі Нііністьо раніше зауважив, що пошкодження інфраструктури сприйнято досить серйозно. Політичне керівництво детальне поінформували про ситуацію.

Він також зазначив, що пошкодження газопроводу та кабелю спричинені “зовнішніми діями”.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Управління освіти Дніпровської районної державної адміністрації в Києві оголосило тендер на закупівлю туалетного паперу на понад 1,5 мільйона гривень.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.