Між Швецією та Естонією пошкоджено кабель зв’язку: триває розслідування

Джерело: Expressen

17 жовтня міністр цивільної оборони Швеції Карл-Оскар Болін повідомив про виявлення пошкодження телекомунікаційного кабелю на дні Балтійського моря, прокладеного до Естонії.

Пошкодження виявили на території Естонії, приблизно за 50 кілометрів від острова Гіюмаа.

Ми не можемо оцінити, що спричинило шкоду, – зазначив міністр.

Карл-Оскар Болін зауважив, що інцидент, схоже, стався в той самий час, коли 8 жовтня було пошкоджено підводний газопровід і телекомунікаційний кабель, що з’єднує Фінляндію та Естонію.

За даними зовнішньополітичного джерела, керівництво Фінляндії підозрює, що Росія безпосередньо причетна до пошкодження газопроводу між Фінляндією та Естонією.

У ніч на 8 жовтня влада Фінляндії виявила пошкодження газопроводу Baltic Connector. Також зафіксували несправність у кабелі зв’язку між країнами. Газопровід може вийти з ладу на кілька місяців.

Фінський президент Саулі Нііністьо раніше зауважив, що пошкодження інфраструктури сприйнято досить серйозно. Політичне керівництво детальне поінформували про ситуацію.

Він також зазначив, що пошкодження газопроводу та кабелю спричинені “зовнішніми діями”.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.