Російські хакери атакували сайти транспортної інфраструктури та банків Фінляндії

Джерело: Yle

Російська хакерська група NoName 057 (16) у середу, 4 жовтня, здійснила кібератаку на сайти фінської транспортної інфраструктури та банків.

Спочатку хакери заявили, що атакували сайти агентства транспорту та зв’язку Traficom, транспортної компанії столичного регіону HSL та центру економічного розвитку, транспорту та довкілля Ely-keskus.

Пізніше вони взяли відповідальність за атаки типу “відмова в обслуговуванні” на Банк Фінляндії та банк OP. У цих установах раніше підтвердили Dos-атаки.

Експерт з інформаційної безпеки фінського агентства транспорту та зв’язку Traficom Самулі Кьоненен підтвердив, що деякі сайти певний час були недоступні.

За його словами, Dos-атаки зараз поширені. Експерт упевнений, що Фінляндія до них готова. Водночас він вважає, що хакери можуть перебільшувати масштабність своїх дій.

У Харківській області затримано інформатора російського ГРУ, який передавав ворогу дані щодо оборони Вовчанська.

Поліція Лос-Анджелеса повідомила, що почала розслідування смерті зірки серіалу “Друзі” Метью Перрі. 

Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре заявив, що країна визнає палестинську державу. Очікується, що сьогодні про визнання Палестини повідомлять також Іспанія та Ірландія.

США стверджують, що минулого тижня Росія запустила супутник, який, на їх думку, “імовірно здатний атакувати інші супутники на низькій навколоземній орбіті”.

Українські захисники на фронті отримали снаряди, які вже використовують для відбиття російського наступу на Харківщині.