Міжнародні детективи знайшли вісьмох депортованих Росією українських дітей

Джерело: AD

Міжнародні детективи за допомогою цифрових відкритих джерел вистежили вісьмох українських дітей, яких депортували росіяни. 

Такий цифровий пошук був ініціативою нідерландської поліції та Європолу. 

60 детективів і слідчих з 23 країн зібралися кілька тижнів тому під час конференції в штаб-квартирі Європолу в Гаазі. Шість неурядових організацій також брали участь в операції з пошуку викрадених дітей за допомогою супутникових знімків та інших засобів.

Начальник відділу боротьби з міжнародними злочинами Національного підрозділу поліції з розслідування та втручання Вінсент Сіллессен зазначив, що  міжнародні фахівці у сфері цифрових відкритих джерел (OSINT) вперше так тісно співпрацювали над темою викрадення українських дітей. 

“З початку війни в лютому 2022 року тисячі українських дітей були вивезені росіянами зі звичного середовища. Це можна розцінювати як воєнні злочини. Оскільки ми не маємо фізичного доступу до Росії, ми намагаємося знайти цих дітей і злочинців на основі цифрових джерел”, – сказав Сіллессен.

Під час так званого хакатону детективи в різних групах шукали у відкритих онлайн-джерелах інформацію, яка дозволила б визначити точне місцеперебування восьми депортованих дітей. 

“Ми не очікували, що цей перший спільний хакатон відразу дасть результат. Головним чином ми хотіли вчитися одне в одного та обмінюватися навичками, але наші люди одразу підхопили. Враховуючи успіх, ми хочемо робити це частіше, ми прагнемо принаймні раз на рік”, — заявив Сіллессен.

Міжнародний відділ поліції нещодавно поділився знайденою інформацією з українською владою. 

“Ми працюємо з колегами в Україні, і тепер поліція повинна поділитися інформацією з членами родини та розпочати кримінальне розслідування щодо можливих виконавців депортації. Сподіваємося, діти скоро повернуться додому”.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.

Українські посадовці стурбовані тим, що просування Росії може набрати значних обертів до літа, якщо союзники Києва не зможуть збільшити постачання боєприпасів.

За словами президента Володимира Зеленського, Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розробляє два варіанти плану подальших дій: якщо Україна отримає допомогу США, вона зможе перейти в наступ, якщо ні – їй доведеться зосередитися лише на захисті.

У Міністерстві закордонних справ закликали до розв’язання проблем між Кишиневом та Тирасполем без зовнішніх втручань.