Міжнародні юристи готують досьє для МКС з обвинуваченням РФ у використанні голоду як зброї – The Guardian
Джерело: The Guardian
Юристи-правозахисники спільно з Офісом генпрокурора України працюють над досьє воєнних злочинів для Міжнародного кримінального суду з обвинуваченнями Росії в навмисному спричиненні голоду.
“Метою такого досьє є документація випадків, коли російські загарбники застосовували голод як зброю війни”, – йдеться у повідомленні.
Як розповіли у виданні, докази будуть передавати до МКС, щоб він розпочав судовий процес з висуненням офіційних обвинувачень проти президента Росії Володимира Путіна.
За словами старшого юриста юридичної фірми Global Rights Compliance Юсуфа Хана, під час повномасштабного вторгнення в Україну “перетворення (Росією – ред.) продовольства на зброю відбувалося в три етапи”.
Зокрема перший виник, коли деякі українські міста були взяті в облогу, і постачання продовольства до них припинилося. До задокументованих інцидентів, серед інших, належить загибель 20 мирних жителів у Чернігові 16 березня 2022 року. Тоді російська армія обстріляла місце, де люди стояли в черзі по хліб і продукти.
Інша справа стосується Маріуполя, де було припинено постачання продовольства, а коридори гуманітарної допомоги заблоковано чи розбомблено. Через це люди опинилися в умовах “штучного голоду”, і їм було дуже важко або неможливо втекти.
Разом з цим, другий етап включає знищення росіянами запасів їжі та води, а також джерел енергії по всій Україні. Вказано, що ці об’єкти були “необхідні для виживання цивільного населення”. Такі атаки, як зауважили юристи, були “злочинами не за результатом (атак – ред.), а злочинами з наміром”.
Третій етап – це спроби Росії запобігти або обмежити експорт українського продовольства.
“Ми бачили, як Росія атакувала зернові об’єкти на Дунаї та хвалилася силою в Чорному морі”, – резюмував Хан.
- Близько 30 європейських країн, а також Австралія і Канада звернулися до Міжнародного суду ООН в Гаазі з проханням ухвалити рішення, що Суд має юрисдикцію для розгляду по суті позову України проти Росії, в якому Україна обвинувачує РФ у зловживанні Конвенцією про запобігання злочину геноциду з метою створення приводу для повномасштабного вторгнення, яке відбулося 24 лютого 2022 року.
- Протягом 18-27 вересня у Міжнародному суді ООН у Гаазі проведуть слухання у справі України проти Росії “Щодо звинувачень у вчиненні геноциду відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього”. Українська сторона стверджує, що РФ порушила Конвенцію 1948 року про геноцид.
- Представник України Антон Кориневич у Міжнародному суді у Гаазі заявив, що РФ намагалася обґрунтувати вторгнення в Україну неправдивим твердженням, що вона нібито намагалася припинити “геноцид російськомовного населення”.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.