Міжнародні юристи готують досьє для МКС з обвинуваченням РФ у використанні голоду як зброї – The Guardian
Джерело: The Guardian
Юристи-правозахисники спільно з Офісом генпрокурора України працюють над досьє воєнних злочинів для Міжнародного кримінального суду з обвинуваченнями Росії в навмисному спричиненні голоду.
“Метою такого досьє є документація випадків, коли російські загарбники застосовували голод як зброю війни”, – йдеться у повідомленні.
Як розповіли у виданні, докази будуть передавати до МКС, щоб він розпочав судовий процес з висуненням офіційних обвинувачень проти президента Росії Володимира Путіна.
За словами старшого юриста юридичної фірми Global Rights Compliance Юсуфа Хана, під час повномасштабного вторгнення в Україну “перетворення (Росією – ред.) продовольства на зброю відбувалося в три етапи”.
Зокрема перший виник, коли деякі українські міста були взяті в облогу, і постачання продовольства до них припинилося. До задокументованих інцидентів, серед інших, належить загибель 20 мирних жителів у Чернігові 16 березня 2022 року. Тоді російська армія обстріляла місце, де люди стояли в черзі по хліб і продукти.
Інша справа стосується Маріуполя, де було припинено постачання продовольства, а коридори гуманітарної допомоги заблоковано чи розбомблено. Через це люди опинилися в умовах “штучного голоду”, і їм було дуже важко або неможливо втекти.
Разом з цим, другий етап включає знищення росіянами запасів їжі та води, а також джерел енергії по всій Україні. Вказано, що ці об’єкти були “необхідні для виживання цивільного населення”. Такі атаки, як зауважили юристи, були “злочинами не за результатом (атак – ред.), а злочинами з наміром”.
Третій етап – це спроби Росії запобігти або обмежити експорт українського продовольства.
“Ми бачили, як Росія атакувала зернові об’єкти на Дунаї та хвалилася силою в Чорному морі”, – резюмував Хан.
- Близько 30 європейських країн, а також Австралія і Канада звернулися до Міжнародного суду ООН в Гаазі з проханням ухвалити рішення, що Суд має юрисдикцію для розгляду по суті позову України проти Росії, в якому Україна обвинувачує РФ у зловживанні Конвенцією про запобігання злочину геноциду з метою створення приводу для повномасштабного вторгнення, яке відбулося 24 лютого 2022 року.
- Протягом 18-27 вересня у Міжнародному суді ООН у Гаазі проведуть слухання у справі України проти Росії “Щодо звинувачень у вчиненні геноциду відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього”. Українська сторона стверджує, що РФ порушила Конвенцію 1948 року про геноцид.
- Представник України Антон Кориневич у Міжнародному суді у Гаазі заявив, що РФ намагалася обґрунтувати вторгнення в Україну неправдивим твердженням, що вона нібито намагалася припинити “геноцид російськомовного населення”.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.
Розслідування шведського мовника SVT свідчить, що трупа “Ballet of Ukraine”, яка видавала себе за українську танцювальну компанію, а в грудні показала балет “Лускунчик” у 8 містах Швеції, має стосунки з Росією.
3 квітня глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч із державним секретарем США Марком Рубіо.