Міжнародний кримінальний суд може видати нові ордери на арешт Путіна
Джерело: Голос Америки
Міжнародний кримінальний суд у Гаазі може видати нові ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна за воєнні злочини скоєні ПВК “Вагнер”.
Справа щодо депортації українських дітей – не єдина, яку розслідує МКС. І це може призвести до нових ордерів на арешт Путіна та найвищого керівництва Росії.
Зокрема голова МКС Пьотр Гофманський вважає, що МКС може видати нові ордери на арешт Путіна. У цій ситуації все залежатиме від дій прокурора МКС.
“Він (прокурор – ред.) може зробити запит на ордер на арешт в досудових суддів МКС, які вирішать, чи є підстави для видачі майбутніх ордерів на арешт. Але безумовно прокурор чітко заявив, що він активно займається новими розслідуваннями в Україні, так само як і в інших країнах та ми очікуємо, що буде більше дій з цього приводу”, – розповів Гофманський.
Він додав, що ще однією причиною для видачі ордера може стати справа про воєнні злочини, скоєні найманцями російської ПВК “Вагнер”.
Статус вагнерівців з точки зору закону в Росії ще залишається невизначеним, однак сам Путін нещодавно визнав, що РФ фінансувала ПВК “Вагнер” з державного бюджету принаймні рік – з травня 2022 по травень 2023 року – витративши на найманців близько мільярда доларів.
Експерти з міжнародного права, вважають ця заява Путіна зробить легшою роботу міжнародних судів з переслідування російського керівництва за злочини, скоєні вагнерівцями.
Відомо, що 17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт Володимира Путіна. Рішення МКС пов’язане з воєнними злочинами Путіна та Львової-Бєлової. Вони підозрюються у незаконній депортації українського населення, зокрема дітей.
- МВС Росії оголосило в розшук суддю Міжнародного кримінального суду (МКС) Томоко Акане. Вона 17 березня цього року видала ордер на арешт президенту Росії Володимиру Путіну і дитячому омбудсмену Марії Львової-Бєлової.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.