Міжнародний суд ООН у Гаазі оголосить рішення за позовом України проти РФ
Джерело: сайт суду
Міжнародний суд ООН у Гаазі оголосить вирок у справі щодо позову України проти Росії за порушення Міжнародних конвенцій про заборону фінансування тероризму та подолання расової дискримінації. Засідання суду відбудеться в середу, 31 січня, о 16:00 за київським часом.
Україна звертається до суду зі звинуваченням, що Росія порушує міжнародні конвенції, здійснюючи дискримінацію щодо українців і кримських татар, обмежує діяльність Меджлісу кримськотатарського народу та вчиняє порушення в окупованому Криму, такі як зникнення, вбивства та незаконні обшуки й затримання.
Засідання буде транслюватися у прямому етері, а вирок буде оголошено під час відкритого засідання.
Довідка. Україна подала позов до Міжнародного суду ООН у Гаазі 16 січня 2017 року з вимогою визнати порушення Росією Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.
- Парламентська асамблея Ради Європи у Страсбурзі одностайно ухвалила резолюцію щодо українських дітей, примусово переміщених і депортованих Росією, закликавши визнати дії росіян злочином геноциду.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.