Монголія та США готуються підписати угоду про «Відкрите небо» щодо цивільної авіації

Джерело: Reuters

Вашингтон має угоди про “Відкрите небо” цивільної авіації з понад 130 країнами. Вони надають авіакомпаніям обох країн право працювати в країнах одна одної, лібералізують регулювання авіаперевезень і запроваджують стандарти безпеки. Офіційний представник США заявив, що США та Монголія оголосили про плани підписати угоду про “Відкрите небо” щодо цивільної авіації. 

Угода про “Відкрите небо” між США та Монголією базуватиметься на меморандумі про взаєморозуміння щодо угоди про повітряний транспорт між країнами, яка була погоджена в січні.

Монгольський національний перевізник MIAT Mongolian Airlines здійснює рейси до Європи та Азії, але зараз не до Сполучених Штатів. Хоча попит пасажирів може не заслуговувати на прямі рейси між столицею Монголії Улан-Батором і США, угода “Відкрите небо” також забезпечить простіші варіанти для вантажних рейсів між країнами.

Багата ресурсами Монголія має значні родовища рідкоземельних мінералів і міді, які є критично важливими дефіцитними матеріалами, оскільки президент США Джо Байден прагне електрифікувати внутрішній автомобільний ринок.

Монголія також веде переговори з виконавчим директором Tesla Ілоном Маском щодо можливих інвестицій і співпраці в секторі електромобілів. SpaceX Маска також отримала дозвіл працювати як інтернет-провайдер у країні. Дискусії також стосуються економічних і комерційних відносин між країнами, майбутньої співпраці в космосі, подолання кліматичної кризи та ряду регіональних і глобальних проблем, включаючи Китай і Росію, додав чиновник.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.