Moody’s позбавило США бездоганного кредитного рейтингу вперше з 1917 року

Джерело: CNN

Міжнародне рейтингове агентство Moody’s знизило кредитний рейтинг США з найвищого рівня ААА до Аа1, позбавивши країну останньої “ідеальної” оцінки серед трьох провідних агентств вперше з 1917 року.

Два інших рейтингових агентства Fitch Ratings і S&P знизили свої кредитні рейтинги боргу США в 2023 і 2011 роках, відповідно.

Відповідне рішення посилює фінансові ризики для американської економіки, вже навантаженої інфляцією, тарифами та зростанням державного боргу.

Зміна рейтингу пояснюється стабільним збільшенням боргового навантаження та видатків на обслуговування боргу протягом минулого десятиліття. Moody’s зазначає, що боргові показники США істотно перевищують середні рівні для країн з таким рейтингом. Агентство очікує подальшого зростання потреб у запозиченнях, що негативно позначиться на економічній стійкості держави.

Зауважується, що США вперше за понад сто років втратили бездоганну кредитну репутацію за всіма трьома основними шкалами.

Попри зниження, Moody’s зберігає для США “стабільний прогноз”, посилаючись на сильні інститути, зокрема незалежну монетарну політику ФРС та конституційну модель врівноваження гілок влади. Водночас агентство вказує, що відновлення рейтингу можливе лише за умови підвищення доходів бюджету або скорочення витрат.

Зниження кредитної оцінки може підвищити вартість запозичень для федерального уряду, що, своєю чергою, вплине на широке коло фінансових інструментів — від іпотечних ставок до міжнародних контрактів, пов’язаних з американськими облігаціями.

Раніше повідомляли, що ВВП США з урахуванням інфляції зменшився на 0,3% у річному обчисленні в першому кварталі 2025 року — це перше скорочення з 2022 року. Як повідомило Бюро економічного аналізу США, головною причиною стала рекордна хвиля імпорту перед запровадженням нових тарифів, а також зниження федеральних витрат.

Тоді як президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати уже почали отримувати “рекордні доходи” від мит, запроваджених на імпорт товарів з інших країн.

Під час церемонії вручення премії Trophée Chopard на Каннському кінофестивалі американська акторка Анджеліна Джолі згадала митців, котрі загинули через війну. У своїй промові акторка зокрема вшанувала памʼять української письменниці Вікторії Амеліної.

Італія у межах нового пакета військової допомоги планує передати Україні до 400 бронетранспортерів VCC-2 Camilino — локальну модифікацію американських M113A1, вперше випробуваних ще під час війни у В’єтнамі.

18 травня проєвропейський мер Бухареста Нікушор Дан переміг на президентських виборах у Румунії після опрацювання 99% протоколів з виборчих дільниць. У відсотковому співвідношенні він отримав понад 54% голосів, тоді як лідер націоналістичного “Альянсу за Союз румунів” Джордже Сіміон – майже 46%. Постійна виборча комісія опублікувала офіційні результати другого туру президентських виборів у неділю ввечері.

18 травня на площі Кошута в Будапешті відбулася масштабна демонстрація проти законопроєкту “Про прозорість суспільного життя”, котрий громадськість вважає наступом уряду Орбана на незалежні медіа та громадські організації.

На початку повномасштабного вторгнення Україна критично залежала від західного озброєння. Нині ж, в умовах обстрілів та обмеженого фінансування, оборонна промисловість країни досягла історичного максимуму.