Московський патріархат відмовив військовим у молитві у печерах Києво-Печерської Лаври

Джерело: пресслужба Національного заповідника Києво-Печерська лавра

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

Зауважується, напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну, до Національного заповідника “Києво–Печерська лавра” звернулися представники Православної церкви України з проханням стосовно проведення особливого богослужіння за упокоєння душ всіх загиблих від російської агресії – разом із вірянами, військовими та капеланами у печерах біля православних святинь Лаври.

Відповідно, з метою проведення заходу заповідник звернувся до чоловічого монастиря УПЦ МП, який досі фактично продовжує користуватися частиною об’єктів Нижньої лаври до набрання законної сили рішенням суду.

У відповідь представники Московського патріархату надіслали лист, яким відмовили у наданні доступу захисникам України і капеланам разом з їхніми духовними наставниками від ПЦУ. Разом з тим, монастир повідомив Заповідник про розпочатий “ремонт у Ближніх печерах”.

З метою забезпечення вільного доступу усіх громадян, незалежно від їхніх релігійних переконань, до святинь Києво–Печерської лаври, в межах діючого законодавства, Заповідник розпочинає процедуру повернення культурних цінностей та реліквій, розташованих у Ближніх печерах, – наголосили у повідомленні.

Варто зазначити, ще 10 серпня 2023 року Господарський суд Києва ухвалив рішення, яким зобов’язав Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру (Чоловічий монастир) УПЦ усунути перешкоди у користуванні майном Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” шляхом їх повернення.

Мовиться про 79 об’єктів Нижньої Лаври.

9 серпня 2023 року Господарський суд Києва визнав законним розірвання договору безоплатного користування, укладеного між Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою Української Православної Церкви та Національним заповідником “Києво-Печерська лавра”. Йдеться про приміщення Нижньої Лаври.

Відтак, Господарський суд міста Києва відмовив у задоволенні позовних вимог Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (Чоловічий монастир) Української Православної Церкви. Ця релігійна організація й надалі хотіла користуватися культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю.

Раніше Міністерство культури та інформаційної політики виявило під час перевірки низку порушень договору, укладеного між УПЦ та заповідником, які й стали підставами до його розірвання.

Заповідник розірвав договір про безоплатне користування майном зі Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою (Чоловічий монастир) 29 березня 2023 року. Розірвання договору в односторонньому порядку передбачене умовами, вказаними у ньому.

Міністр фінансів США Скотт Бессент прокоментував домовленості з Україною щодо надр, заявивши, що президент Володимир Зеленський “зірвав те, що мало б бути найпростішою справою у світі” під час конфлікту з американським керівництвом у Білому домі.

У Центрі протидії дезінформації заявили, що інформація про те, що російські війська нібито взяли під контроль Басівку на Сумщині – фейк. 

6 квітня президент Володимир Зеленський поінформував, що за минулий тиждень російські війська застосували проти українських міст та сіл понад 1460 керованих авіаційних бомб, майже 670 ударних дронів і більш ніж 30 ракет різних типів, з них понад два десятки – цієї ночі.

У Міноборони Росії поскаржилися на нову атаку безпілотників у трьох прикордонних з Україною регіонах. За даними російського відомства, протягом ночі 6 квітня підрозділи ППО РФ нібито збили 11 українських дронів.

Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк заявив, що “шокований” через напад російських військ на українське місто Кривий Ріг, унаслідок якого загинуло 18 осіб, серед них — дев’ятеро дітей.