Москва відправила КНДР за військову допомогу понад мільйон барелів нафти — BBC

Джерело: російська служба BBC
З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів (56 тисяч тонн) нафти, що було зафіксовано за допомогою супутникових знімків, аналіз яких провів британський центр Open Source Centre.
Підозрюється, що ці поставки є частиною угоди, за якою Росія розплачується з Пхеньяном за зброю і солдатів для підтримки війни в Україні.
Знімки показують, що північнокорейські танкери перевозили нафту між російським нафтовим терміналом на Далекому Сході та своїми портами, повертаючись завантаженими. Північна Корея, яка перебуває під санкціями ООН через свою ядерну програму, має обмеження на імпорт нафти, однак ці поставки значно перевищують дозволений обсяг. Російське МЗС не прокоментувало ці дані.
- За даними радника з нацбезпеки Південної Кореї Шин Вон Сіка, Північна Корея отримала від Росії зенітні ракети і засоби протиповітряної оборони. КНДР натомість відправила до Росії своїх військових, які вже почали брати участь у війні проти України, зокрема на Курському напрямку.
- Розвідка Південної Кореї повідомляла, що північнокорейських солдатів “приписали” до десантників та піхотинців РФ.
- 12 листопада на території Курської області Росії група солдатів КНДР зґвалтували викладачку Російського університету дружби народів (РУДН). 28-річна жінка мала вчити їх російської мови.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.