МОЗ затвердило оновлені рекомендації щодо вакцинації проти COVID-19
Джерело: пресслужба МОЗ
Міністерство охорони здоров’я затвердило оновлені рекомендації стосовно вакцинації. Тож наразі схеми вакцинації проти коронавірусу для населення спрощуються. Відтепер для більшості достатньо зробити одне щеплення від СОVID-19.
Оновлені рекомендації НТГЕІ затверджені наказом МОЗ від 5 серпня 2024 року №1380. Вони відповідають останнім світовим рекомендаціям щодо щеплень проти СОVID-19 ВООЗ.
Схеми вакцинації для населення спрощуються: для більшості людей достатньо зробити одне щеплення проти СОVID-19. Для осіб, котрі входять до групи ризику тяжкого перебігу COVID-19, передбачено введення більшої кількості доз — тобто ревакцинація через 6-12 місяців.
Також для лікарів та пацієнтів змінюється визначення етапів вакцинації. Одне щеплення (або два щеплення для окремих груп) – це первинна вакцинація. Всі наступні щеплення – ревакцинація від COVID-19.
Ревакцинацію рекомендовано робити через 6-12 місяців – не усім, а людям із груп ризику:
- дорослим і дітям, які мають ослаблений імунітет чи супутні або важкі хронічні захворювання;
- вагітним;
- людям, старшим за 60 років;
- дорослим і дітям, які перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної інфекції,
- представникам професійної групи ризику (наприклад, лікарі, вчителі, військові та ін.).
Потребу у ревакцинації визначає лікар – враховуючи затверджені МОЗ України рекомендації. Для первинної вакцинації та ревакцинації може бути використана будь-яка з доступних в країні вакцин проти COVID-19. За наявності вибору вакцини рекомендовано надавати перевагу адаптованій під варіант Omicron. Наразі в Україні доступно понад 500 тисяч доз омікрон-специфічної вакцини (виробництва Pfizer), вона є у всіх областях.
Люди, які в попередні роки пройшли базовий курс щеплення (*два або три щеплення, залежно від вакцини) та зробили 4 або 5 за рахунком бустерне щеплення минулого року, – можуть і надалі безоплатно ревакцинуватись. Для цього необхідно записатись до сімейного лікаря та після візиту вакцинуватись у найближчому пункті щеплення. У разі, якщо у регіоні чи області охочих вакцинуватись виявиться більше, ніж наявних вакцин, – в першу чергу вакцинацію отримують саме пацієнти з групи ризику.
Головною метою вакцинації та ревакцинації проти COVID-19 залишається запобігання тяжким випадкам COVID-19 та ускладненням коронавірусної інфекції.
- Директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург констатує зростання випадків захворювань COVID-19 у столиці порівняно з початком липня. Значно почастішали також випадки госпіталізацій людей з ускладненнями цього захворювання.
- Дослідження показало, що чимало людей, котрі захворіли на коронавірус на початку пандемії, навіть через роки відчувають когнітивні та психологічні наслідки цього захворювання.
- Комбінована вакцина проти коронавірусу та грипу від Moderna може з’явитись на ринку вже восени 2025 року. Зараз вакцина очікує на схвалення від контрольних органів.
Росія пришвидшила комплектування своєї військової бази в Ґюмрі (Вірменія) з метою посилення військово-політичного тиску на країни Південного Кавказу.
Латвія передасть Україні новітні бронетранспортери Patria 6×6 у межах нового пакета військової допомоги.
Англійський футбольний клуб “Ліверпуль” вирішив підтримати родину форварда Діогу Жоти, який загинув в автокатастрофі 3 липня.
У Києві поліція затримала чоловіка, який зробив зауваження групі неповнолітніх і відкрив по них вогонь з травматичного пістолета.
У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.