МОЗ затвердить перелік хвороб і станів для призначення ліків на основі медичного канабісу
Джерело: пресслужба МОЗ
21 грудня Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 7457 щодо використання в медицині ліків на основі канабісу. “За” проголосували 248 народних депутатів.
У Міністерстві охорони здоров’я висловили вдячність від імені лікарської спільноти за прийняте рішення, пояснивши, що медичний канабіс – це ліки для мільйонів осіб: онкопацієнтів, людей з розсіяним склерозом, пацієнтів, що отримують паліативну допомогу тощо.
Після першого читання закон суттєво доопрацювали – до нього подали майже 900 правок, з яких враховано більш як сто.
Своєю чергою, МОЗ затвердить перелік хвороб і станів, за яких пацієнту можуть призначатися ліки на основі медичного канабісу.
Відпуск лікарських засобів на основі медичних конопель буде можливий виключно за призначенням лікаря відповідно до медичних показань та за електронним рецептом. Пацієнти зможуть перевозити й зберігати такі ліки у кількості, визначеній одним рецептом, — зазначили у повідомленні.
У відомстві нагадали, що ліки на основі канабісу дозволені у 56 країнах, у тому числі державах ЄС, Канаді, Великій Британії та Сполучених Штатах.
Зауважимо, закон регулює обіг рослин роду коноплі (Cannabis) у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни.
Розповсюдження канабісу для рекреаційного споживання й надалі вважатиметься злочином і буде розслідуватися поліцією відповідно до законодавства.
- Комітет Верховної Ради з питань здоровʼя нації направив у ВР на розгляд у другому читанні законопроєкт про медичний канабіс №7457. Зауважується, що депутати розглянули 840 правок до документа.
- 13 липня Верховна Рада проголосувала в першому читанні за законопроєкт про легалізацію медичного канабісу в Україні.
- Мер Дніпра Борис Філатов переконаний, що необхідно легалізувати медичний канабіс в Україні.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.