МОЗ затвердить перелік хвороб і станів для призначення ліків на основі медичного канабісу
Джерело: пресслужба МОЗ
21 грудня Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 7457 щодо використання в медицині ліків на основі канабісу. “За” проголосували 248 народних депутатів.
У Міністерстві охорони здоров’я висловили вдячність від імені лікарської спільноти за прийняте рішення, пояснивши, що медичний канабіс – це ліки для мільйонів осіб: онкопацієнтів, людей з розсіяним склерозом, пацієнтів, що отримують паліативну допомогу тощо.
Після першого читання закон суттєво доопрацювали – до нього подали майже 900 правок, з яких враховано більш як сто.
Своєю чергою, МОЗ затвердить перелік хвороб і станів, за яких пацієнту можуть призначатися ліки на основі медичного канабісу.
Відпуск лікарських засобів на основі медичних конопель буде можливий виключно за призначенням лікаря відповідно до медичних показань та за електронним рецептом. Пацієнти зможуть перевозити й зберігати такі ліки у кількості, визначеній одним рецептом, — зазначили у повідомленні.
У відомстві нагадали, що ліки на основі канабісу дозволені у 56 країнах, у тому числі державах ЄС, Канаді, Великій Британії та Сполучених Штатах.
Зауважимо, закон регулює обіг рослин роду коноплі (Cannabis) у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни.
Розповсюдження канабісу для рекреаційного споживання й надалі вважатиметься злочином і буде розслідуватися поліцією відповідно до законодавства.
- Комітет Верховної Ради з питань здоровʼя нації направив у ВР на розгляд у другому читанні законопроєкт про медичний канабіс №7457. Зауважується, що депутати розглянули 840 правок до документа.
- 13 липня Верховна Рада проголосувала в першому читанні за законопроєкт про легалізацію медичного канабісу в Україні.
- Мер Дніпра Борис Філатов переконаний, що необхідно легалізувати медичний канабіс в Україні.
Питання мобілізаційного віку та підготовки українських військових обговорювалося під час зустрічей віцепрем’єрки з євроінтеграції Ольги Стефанішиної з посадовцями Європейського Союзу в Брюсселі. Вона повідомила, що ця тема зменшення мобілізаційного віку до 18 років була порушена з огляду на її актуальність у публічному просторі.
У Запоріжжі кількість загиблих внаслідок російського удару 10 грудня зросла до дев’яти осіб.
У 2024 році Україна досягла рекордних показників у галузях агропромислового комплексу. Зокрема, експорт цукру на рівні близько 700 тис тонн. Це стане найбільшим показником, починаючи з 2000 року.
В тимчасово окупованому Донецьку так званий “суд ДНР” виніс вирок дев’ятьом військовослужбовцям ЗСУ.
Питання про зниження мобілізаційного віку в Україні до 18 років порушувалося на зустрічах посадовців Європейського союзу з українською делегацією.