«Можете його під клубом відспівати»: священник УПЦ МП заважав чину похорону військового

Джерело: Роман Грищук

На Буковині проросійський священнослужитель не хотів відчинити двері до вівтаря на похороні українського воїна, чи навіть зняти покривало із престолу. Він наголосив, що загиблого Героя “можна відспівати під клубом”.

Інцидент трапився у селі Шебутинці Дністровського району на похороні воїна Анатолія Харабари.

Родина загиблого не хотіла, аби загиблого воїна відспівав місцевий священник отець Петро, оскільки він належить до московського патріархату. Тому для відспівування запросили капеланів ПЦУ.

З отцем Петром узгодили, що полеглого бійця відспівуватимуть у сільській церкві, проте вже на похороні він відмовився відчинити Царські ворота у храмі.

“Він не захотів відчинити навіть Царські двері, вважаючи цього воїна НЕ ДОСТОЙНИМ того, щоб під час молитви за воїна були відкриті двері до вівтаря, що на Буковині робиться для кожного покійника, якого відспівують у храмі! Мотивував він це тим, що, на його думку, ми цього воїна Героя можемо поховати навіть під клубом…”, – зауважив Роман Грищук.

Він додав, що отець Петро пояснював свою позицію, “розсівшись по-царськи, як на троні, на Горному місці (символічний стілець-трон позаду престолу, який символізує собою Присутність Бога), на якому має право сісти лише архієрей, і то лише у той момент, коли під час богослужіння він уособлює Самого Христа!”

“Чомусь у той момент мені згадалося пророцтво Христа про “мерзоту запустіння на Святому місці” (Мт.24;18). Коли я згадав за архієрейське місце, він, усе таки, вирішив відчинити Царські Двері…”, – додав капелан.

Після відспівування захисника капелани ПЦУ поспілкувались з отцем Петром і, за словами Грищука, він разом з “матушкою” не визнавали, що Росія – країна-агресорка.

– За перемогу України молитеся? – питаю.

– Він є Бог наш, наша перемога, і сила, і слава! – перекидав стрілки о.Петро. (ця “мудрезна”, але тут недоречна й вигадана цитата говорить про те, що він за перемогу України НЕ МОЛИТЬСЯ!)

– Ви молитеся по-українськи?

– Літургію ми служимо по-слав’янськи.

– Але ж ви українці!

– Ми слов’яни!

– Так, ми слов’яни, – повторила й матушка.

Опісля отець Петро вирішив припинити спілкування і пішов до будинку поруч із церквою, тоді як матушка залишилась і продовжувала відстоювати “русскій мір”.

“Що вам сказати? Які у мене враження? Вони, на мою думку, разом із матушкою, живуть в іншому світі! У їх світі ми – не українці, а слов’яни! Тому нам не треба молитися українською, а досить слов’янської! Вони не хочуть визнати, що ми – українці, що треба молитися за перемогу України, що росія на нас напала. Вони ОСУДЖУЮТЬ нас, патріотів, зате НЕ ОСУДЖУЮТЬ ні путіна, ні кіріла, ні росію…”, – додав капелан.

Подруга сім’ї загиблого бійця, Валентина, згадала про останню зустріч з Анатолієм, яка відбулась у серпні. Тоді вона заявила чоловіку, що у селі всі замучились з московським патріархатом, на що Анатолій відповів, що потрібно почати боротись з ними вже зараз.

“Чому ви чекаєте? Чи ви на мене чекаєте, щоб я робив, коли повернуся з війни?” – сказав тоді він.

Роман Грищук додав, що саме ці слова полеглого воїна і стали пророчими.

“Саме твоє повернення із фронту, нехай і у труні, сколихнуло село і дало поштовх до змін! Але скільки ще має загинути патріотів, скільки ще має лягти у сиру землю Героїв, щоб усі жителі села, усі громадяни України зрозуміли, що поки “русскій мір” панує у тилу, перемоги над ним на фронті НЕ БУДЕ!”,  – резюмував капелан.

  • Настоятеля храму УПЦ МП, який входив до агентурного апарату ФСБ РФ і збирав розвіддані про систему оборони Сумщини, засудили до 15 років позбавлення волі.

Україна до кінця 2024 року отримає від Німеччини ще дві системи ППО IRIS-T, заявив у Києві керівник спеціального штабу з питань України у Міністерстві оборони Німеччини генерал-майор Крістіан Фройдинг.

Міністерство оборони кодифікувало і допустило до використання переносний тренажер “Безпечне небо” для підготовки зенітних вогневих груп. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 листопада. З початку доби на цей час зафіксовано 185 бойових зіткнень.

В Україні розпочали перевірки встановлення інвалідності для 1695 посадовців із понад 30 державних органів. Справи, котрі підлягають перегляду, зосереджені на працівниках податкової, прокуратури та митниці. У разі необґрунтованих рішень МСЕК їх переглядатимуть відповідно до постанови уряду.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у вівторок, 26 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.