Музей у Роттердамі придбав сьому картину Вінсента Ван Гога

Джерело: AD
Музеї Бойманса ван Бенінгена придбав роботу Вінсента Ван Гога “Натюрморт з картоплею”, що стала сьомою картиною нідерландського художника в колекції музею в місті Роттердам.
“Музей Бойманса ван Бенінгена придбав картину Вінсента Ван Гога. Йдеться про “Натюрморт з картоплею”. Картина була написана в Парижі взимку 1886-1887 років. Це сьома картина Ван Гога в колекції музею”, – йдеться у повідомленні.
За словами директорки музею Іни Клаассен, ця робота ілюструє ключовий момент у розвитку Ван Гога як художника, коли він почав переходити від похмурих, темних картин до яскравих. Таким чином ”Натюрморт з картоплею” фактично показує його в центрі трансформації темних творів у кольорові.
Як розповіли у виданні, картина знаходилась у музеї у тимчасовому користуванні протягом сорока років. Ризик — особливо з таким відомим ім’ям, як Ван Гог — полягає в тому, що роботу можуть попросити повернути або продати.
“Покупка гарантує, що цей твір Ван Гога буде збережений для колекції Нідерландів”, – заявили в музеї.
При цьому невідомо, скільки музей заплатив за цю картину Ван Гога.
“Ми домовилися про це зі стороною – продавцем”, — сказав прессекретар Вінсент Кардинал.
Купівля “Натюрморту з картоплею” стала можливою завдяки допомозі різних сторін, таких як Асоціація Рембрандта, Фонд Мондріана та інших.
“Асоціація Рембрандта внесла 2,25 мільйона євро. Вони самі заявили про це. Але мені не дозволено точно сказати, скільки коштувала картина”, – розповіли в музеї.
Зазначається, що Ван Гог написав цю картину, коли жив у Парижі, невдовзі після нетривалого навчання у художній академії в Антверпені. У Нідерландах він, як і раніше, писав дуже похмуро, але у Франції Ван Гог надихнувся та почав більше працювати із кольором.
На думку Музею, “Натюрморт з картоплею” знаходиться якраз у середині цієї трансформації.
“Робота менш похмура за тоном і досить виразна. Він написав своєму братові Тео, що хоче зобразити картоплини та їх текстуру так, щоб вони виглядали такими ж непривабливими як і у реальному житті. Він хотів передати відчуття, що їх можуть жбурнути тобі в голову”, – наголосили в музеї.
- Картина нідерландського художника Вінсента ван Гога була продана за понад 4,5 мільйона євро на арт-ярмарку TEFAF у Маастрихті.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.