Музею книги та друкарства Острога подарували два унікальні видання «Кобзаря» Шевченка

Джерело:  Рівненська обласна рада

Музею книги та друкарства м. Острога подарували два унікальні видання “Кобзаря” Тараса Шевченка.

Видання “Кобзаря” Шевченка музею подарувала місцева жителька Анна Мартинюк.

Мовиться про книгу, видану в Києві 1894 року. Це друге київське видання “Кобзаря”. Перше побачило світ 1889 року і воно вже є в колекції Музею книги.

Інша книга  – рідкісне букіністичне видання “Кобзаря”, уперше видане німецькою мовою 1962 року.

Зображення: Рівненська обласна рада

Загалом колекція “Кобзарів” Тараса Шевченка Музею книги та друкарства містить понад 200 цікавих та унікальних примірників.

Найстаріший, який зберігається в Острозі – це “Кобзар”, виданий у Празі 1876 року. Це перше безцензурне видання знакової для українців книги.

Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення. 

На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі. 

Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.

Збройні сили Тайваню розпочали навчання, вперше використавши міський громадський транспорт для підготовки до відбиття вторгнення з боку Китаю. Військові “тримали оборону” на вулицях Тайбея, аби краще підготуватися до потенційної атаки та підвищити обізнаність населення стосовно наслідків кризи.

У заповіднику Пана, що в центральному індійському штаті Мадг’я-Прадеш, померла найстаріша в Азії слониха Ватсала, якій було понад 100 років, що майже вдвічі перевищує середню тривалість життя азійських слонів.