«Ми на порозі великих труднощів»: Южаніна прокоментувала ухвалення Держбюджету на 2024 рік

Джерело: пресслужба “ЄС”

Народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна прокоментувала ухвалення Державного бюджету на 2024 рік. За її словами, в цьому документі “трильйон грн непокритих видатків, і це – величезний ризик для країни”.

“Це, мабуть, найскладніший бюджет, незважаючи на те, що нібито вже навчилися, пристосувалися і знаємо, як планувати і як виживати. Але складність полягає в тому, що якраз ймовірність правильного прогнозування, навіть щодо дохідної частини. зараз найбільше кульгає. Якщо взяти зараз наші власні доходи державного бюджету – то між першим і другим читанням додатково знайшли 32 мільярди. Але не враховують ймовірні доходи від ренти на газ – мінус 40 мільярдів, порівняно з іншими роками. Коли ж ми дивимось конкретику, а що ж відбулось між першим і другим читанням – вдвічі збільшили від’ємне сальдо торгівельного балансу. Тобто країна в наступному році буде імпортувати вдвічі більше, ніж експортувати. А це буде впливати на дуже багато процесів. І все це означає величезні цифри, мільярдні цифри для бюджету”, – зауважила Южаніна.

Говорячи про видаткову частину, нардепка зазначила, що на третій бюджет воєнного часу зробили не все для того, щоб врахувати видатки лише на дві стратегічно важливі цілі. Зокрема йдеться про підтримку військових і соціальне забезпечення соціально незахищених людей.

“Саме Міністерство оборони отримує на декілька десятків мільярдів менше, ніж навіть у цьому році. Нам говорять: зараз ще будуть додатково отримувати кошти Мінстратегпром чи ДСТЗІ. Але це кошти місцевих бюджетів, які будуть перенаправлені на них”, – нагадала Южаніна.

При цьому вона додала, що всі структури правоохоронних органів, які не виконують військові завдання, а працюють в тилу – їх фінансування збільшується, а в Міністерства оборони воно зменшується.

“Я вважаю, що це не можна називати бюджетом оборони країни. Крім того, залишаються заплановані високі видатки на пропаганду влади. Я маю на увазі телеканал Рада – більше 1,5 мільярда на те, що взагалі не повинно фінансуватися. Там має йти парламентський щоденник – це пряма трансляція з комітетів і з зали Верховної Ради”, – наголосила нардепка.

Вона також зауважила, що під час ухвалення бюджету в залі парламенту не було прем’єр-міністра.

“Бюджет воюючої країни – в залі нема прем’єр-міністра. Йому абсолютно все одно, і тому його не було. Міністр фінансів, відповідаючи, де ми будемо брати кошти на покриття дефіциту, розказував, що вони перебувають в стадії перемовин. Але вибачте, у нас дефіцит – більше 1,5 трильйона. Якщо зараз взяти останнє інтерв’ю міністра фінансів, то у нас непокритих близько одного трильйона дефіциту бюджету. А це означає, що ми – на порозі великих труднощів”, – прокоментувала Южаніна.

16 січня міністр закордонних справ Андрій Сибіга провів переговори у Києві зі своїм нідерландським колегою Каспаром Вельдкампом, котрий повідомив про виділення 27 млн допомоги: кошти скерують на енергетику та оборону.

ДБР завершило досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий допомагав військовозобов’язаним нелегально перетинати кордон з Румунією.

16 січня глава Росії Володимир Путін підписав указ про проведення військових зборів для громадян, котрі перебувають у запасі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 16 січня. Загалом від початку цієї доби відбулося 131 бойове зіткнення. Найбільша кількість боїв відбулася на Покровському та Курському напрямках.

Громадянин Німеччини Штефан Дюрр, котрий понад 20 років займається виробництвом молока в Росії, отримав російський державний орден Дружби “за заслуги в галузі сільського господарства”.