«Ми не дозволимо дурити військових»: Порошенко закликав повернути норми про демобілізацію

Джерело: Петро Порошенко/YouTube

П’ятий президент України та лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час виступу у Верховній Раді закликав повернути норми про демобілізацію та грошові доплати військовим на фронті.

Порошенко обурився, що усі домовленості, яких було досягнуто під час підготовки до другого читання законопроєкту про мобілізацію, в останній момент скасували і “фактично обдурили військових”.

Як відомо, на початку тижня в РНБО відбулася нарада лідерів парламентських фракцій та військового керівництва, де були узгоджені відповідні позиції щодо мобілізації.

“Цей законопроєкт є прикладом маніпуляції, знущання і обману. В тому числі з народних депутатів, і Верховної Ради України. Хочу наголосити, що я особисто був присутній на засіданні погоджувальної ради позавчора. Було досягнуто ключових домовленостей”, – сказав Порошенко.

За його словами, домовленість перша – що буде знайдено компроміс щодо демобілізації і звільнення тих, хто відслужив або 36, або 48 місяців. Також була домовленість, що буде знайдено компроміс про ротації і відпустки не менше 6 місяців, і це буде в законопроєкті.

Зокрема, п’ятий президент додав, що також була домовленість про те, що 50% силовиків підуть на фронт: “У нас менше людей, які знаходяться в тилу, у нас менше проблем, і відповідно це потребує менше зусиль. В той час, як на фронті ситуація кардинально інша”.

“Були домовленості – до того ж, нас запевнили, що кожен військовослужбовець отримає мінімум додатково 70 тисяч на фронті і додатково 10 тисяч в тилу. Якщо ви спробуєте хоч щось з цього знайти зараз у законопроєкті, який таємно вночі проголосований… А таблиця була роздана лише годину тому, щоб ви навмисне не встигли прочитати, за що ви голосуєте. Я думаю, це дискредитує Верховну Раду”, – переконаний лідер “Євросолідарності”.

Петро Порошенко зазначив, що “ЄС” пропонує і зараз зареєструвала закон, де міститься одна норма – демобілізація через 36 місяців і 18 місяців перебування на передовій.

“Поставте цей закон перед законопроєктом про мобілізацію в другому читанні. І тоді, і лише тоді наша фракція проголосує за цей закон. В іншому випадку ми вимагаємо направити його на повторне друге читання, врахувати все, про що ми домовилися, захистити армію. Бо в армії на це кажуть – “Ні дембеля, ні грошей. Знову нас намагаються обдурити”. Ми не дозволимо цього робити!” – резюмував Петро Порошенко.

Начальник управління нацбезпеки адміністрації президента Південної Кореї Чан Хо Чжин заявив, що країна може скасувати обмеження щодо військової допомоги Україні. Це трапиться, якщо Росія надасть Північній Кореї високоточну зброю.

На одному з енергетичних об’єктів Києва виявили тіло чоловіка. Загиблим є працівник підприємства.

Власник будинку на півночі Лондона Чарльз Рівз після повернення з роботи за кордоном виявив, що його родинний дім перетворили на ферму з вирощування канабісу. 10 тонн ґрунту висипали прямо всередині будівлі.

Кілька десятків однакових графіті у виглядів літаків-винищувачів із трунами та написом “Mirage для України” зафіксувала поліція у трьох округах Парижа.

У Бундестазі голова баварської опозиційної партії ХСС Александер Добріндт виступив із закликом депортувати безробітних українських переселенців з Німеччини. На його думку, треба висилати українців, якщо вони не знайдуть роботу.