Порошенко купує екскаватори для фортифікаційних споруд та закликав прискорити зведення

Джерело: Петро Порошенко в етері “Прямий”

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко закликав владу прискорити будівництво фортифікаційних споруд і повідомив, що купує екскаватори для будівельних робіт.

Порошенко наголосив, що нині на це необхідно спрямувати максимальні ресурси – організаційні, фінансові і людські. Політик пояснив, що оборонці мають виходити на обладнані позиції, а у разі відходу має бути “друга, третя лінія оборони, обладнані бліндажі, обладнані вогневі точки, куди виходять наші воїни”.

Я за два з половиною місяці в 2014-му році доручив кожному голові обласної державної адміністрації, виділив ділянку фронту, виділили типовий проект кожного окремо укріпленого пункта, форпоста. І якщо обласна адміністрація не справлялася з поставленим завданням, то губернатор або заступник йшов або на звільнення або в’язницю, – нагадав пʼятий президент.

Він також висловив припущення, що Авдіївку вдавалося утримувати дев’ять років, зокрема й тому, що там були зведені потужні фортифікаційні споруди.

Політик зауважив, що Естонія вже почала зводити укріплення на кордоні з РФ.

Мені і депутати, і урядовці естонські сказали, що вже зараз вздовж російського кордону вони будують 600 фортифікаційних споруд. На 300 кілометрів кордону. Кожні півкілометра споруди, і потім будуть починати будувати другу лінію, – говорить Порошенко.

Глава “Євросолідарності обурюється, що коли наші частини вимушені були відійти, зокрема 59-а, 53-тя, 110-та, і 47-ма, три чверті з них відійшли на непідготовлені позиції або на неякісно підготовлені, і додає, що “викопана траншая, де по коліна води – це не є підготовлена позиція”.

Тож він закликав до “чіткого плану, чітких завдань” – “хто і як організовує будівництво фортифікаційних споруд”.

Окрім цього, народний депутат також запропонував у законопроєкт про мобілізацію включити позицію щодо формування інженерних військ.

І той, хто має проблеми, боїться йти на фронт – йди і працюй, без військових бойових доплат, 6 днів на тиждень на будівництво фортифікаційних споруд, – пояснює Порошенко.

Політик також повідомив, що лише за минулі десять днів спільно з волонтерами закупили 15 важких екскаваторів, які здатні виконувати ці роботи і два з них відправили під Авдіївку.

На жаль, один з них вже підбитий. Нами прийняте рішення збільшити кількість цієї техніки, запропонувати співпрацю з військово-цивільними адміністраціями або з будівельними компаніями, отримати завдання військового керівництва і приступити або через інженерні війська і командування сил підтримки, або через цивільні підприємства, будувати фортифікаційні споруди, – говорить Порошенко.

Зауважимо, раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що від початку 2024 року з резервного фонду держбюджету уряд виділив 20 мільярдів гривень на фортифікації. Зокрема, для будівництва фортифікаційних споруд у Харківській області – 3,9 млрд грн, для Запорізької області – 1,3 млрд грн, для Донецької області – 1,2 млрд грн, для Херсонської області – понад 1,2 млрд грн.

  • З початку 2024 року на Сумщині посилюється робота зі зведення фортифікаційних споруд. За запевненням місцевої влади, проєкту такого масштабу, який мають реалізувати цьогоріч, в області досі не було.
  • На засіданні 5 грудня 2023 року Кабінет Міністрів виділив додатково понад 31,7 млн грн на зведення фортифікаційних споруд в одному з регіонів країни, де тривають активні бойові дії.
  • При Міністерстві оборони України створено Міжвідомчу робочу групу, яка вивчатиме проблемні питання з будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд та вчасно реагуватиме на них.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.