Уряд виділив майже 32 млн для будівництва фортифікаційних споруд на Запоріжжі

Джерело: пресслужба Мінекономіки

На засіданні 5 грудня Кабінет Міністрів виділив додатково понад 31,7 млн грн на зведення фортифікаційних споруд в одному з регіонів країни, де тривають активні бойові дії.

Згодом представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук повідомив, що кошти виділили для Запорізької обласної військової адміністрації.

Як зауважила міністерка економіки Юлія Свириденко, ці кошти дозволять завершити роботи зі зведення додаткових фортифікацій на одному з важливих напрямків. І запевнила, що будівництво фортифікаційних споруд є одним із пріоритетних та необхідних заходів для посилення національної безпеки країни та спроможностей оборони.

Нагадаю, на необхідності прискорити зведення фортифікацій нещодавно наголошував президент Володимир Зеленський. Тож Уряд, представники військового командування та місцевої влади працюють спільно на виконання цих завдань, — зазначила очільниця відомства.

Зауважується, що кошти виділять з резервного фонду держбюджету.

Зазначимо, 17 листопада уряд спрямував з резервного фонду державного бюджету 12,5 млн грн для будівництва фортифікаційних споруд на східному та південному напрямку та понад 100 млн грн — на будівництво фортифікацій у Сумській області. Окрім того, з початку року на посилення північно-східних регіонів держави виділено понад 1,7 млрд грн.

Варто нагадати, що 30 листопада Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.

Російські війська збільшили використання безпілотників для розвідки на передовій лінії. Вони застосовують безпілотні літальні апарати різних типів, таких як Supercam, ZALA, “Орлани” тощо, сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Резидента агентурної мережі ФСБ, який коригував повітряні атаки РФ на Запоріжжя, засудили до 15 років ув’язнення.

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що ситуація під Авдіївкою “дуже складна”, проте українські підрозділи “втілюють контратакуючі заходи”.

У Силах оборони півдня України повідомили, що вночі російський безпілотник перетнув кордон з Молдовою та пролетів “кількадесят кілометрів”, перш ніж знов увійшов у повітряний простір України.

За понад два роки повномасштабної війни російські загарбники пошкодили 1 535 об’єктів медзакладів та ще 201 – зруйнували вщент.