При Міноборони створили Міжвідомчу робочу групу з питань будівництва фортифікаційних споруд

Джерело: Міноборони

При Міністерстві оборони України створено Міжвідомчу робочу групу, яка вивчатиме проблемні питання з будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд та вчасно реагуватиме на них.

Цей орган працюватиме в режимі 24/7 за принципом “оперативного штабу”.

Таке рішення ухвалено під час зустрічі міністра оборони України Рустема Умєрова з міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим.

Відтак, цей тимчасовий консультативно-дорадчий орган координуватиме зусилля всіх органів військового управління, центральних та місцевих органів виконавчої влади щодо будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд – аби робота за цим напрямком була системною.

Співголовами Міжвідомчої робочої групи стануть Рустем Умєров та Михайло Федоров.

У планах Міжвідомчої робочої групи – впровадити реформу, щоб визначити зони відповідальності: на першій лінії оборони будівництво фортифікаційних споруд здійснюють військові підрозділи. На другій-третій – Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України через залучення приватних підрядних організацій.

При Міжвідомчій робочій групі вже створено волонтерську бізнес-спільноту, яка висловила готовність оперативно надавати меценатську допомогу в будівництві фортифікаційних споруд на найбільш “гарячих” напрямках. До спільноти увійшли відомі українські компанії з різних галузей: фінанси, ІТ, девелопмент, металургія, логістика, рітейл тощо.

Для впровадження нових підходів уряду буде запропоновано затвердити нову ефективну модель з будівництва фортифікаційних споруд, до якої залучать ресурси Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, обласних військових адміністрацій, приватних підрядників.

26 лютого заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков під час виступу на форумі “26-2-14: Війна почалась у Криму” заявив, що відновлення контролю над Кримом є стратегічним завданням для України.

Триває сімсот тридцять третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби відбулося 79 бойових зіткнень.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.