«Ми не можемо покладатися лише на США»: Боррель закликав ЄС надати Україні системи ППО

Джерело: Reuters

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель заявив, що країни ЄС повинні надіслати свої протиракетні системи для посилення протиповітряної оборони України, додавши, що Європа не може просто покладатися на допомогу від США.

“У нас є Patriots, у нас є протиракетні системи. Ми повинні забрати їх з наших казарм, де вони знаходяться на всяк випадок, і відправити в Україну, де вирує війна. Інакше електроенергетична система України буде зруйнована. І жодна країна не може боротися, не маючи електроенергії вдома, на заводах, в Інтернеті, усюди”, – сказав журналістам Боррель на зустрічі G7.

ППО України була ключовим питанням для міністрів, які зібралися в Італії після заклику Німеччини до ЄС та НАТО зробити більше, щоб допомогти Україні.

“Я впевнений, що ми це зробимо, але ми повинні зробити це швидко”, — наголосив Боррель. 

Він додав, що шкодує, що “внутрішня політика” в США затримує необхідний пакет допомоги для України вартістю 60,84 мільярда доларів.

“Ми не можемо покладатися тільки на США. Ми повинні взяти на себе відповідальність і перестати говорити: “О, США зроблять це””, — сказав він.

Станом на 23 червня Росія зосередила свої зусилля на Покровському напрямку, де відбулася майже половина від загальної кількості бойових зіткнень.

Начальник управління нацбезпеки адміністрації президента Південної Кореї Чан Хо Чжин заявив, що країна може скасувати обмеження щодо військової допомоги Україні. Це трапиться, якщо Росія надасть Північній Кореї високоточну зброю.

На одному з енергетичних об’єктів Києва виявили тіло чоловіка. Загиблим є працівник підприємства.

Власник будинку на півночі Лондона Чарльз Рівз після повернення з роботи за кордоном виявив, що його родинний дім перетворили на ферму з вирощування канабісу. 10 тонн ґрунту висипали прямо всередині будівлі.

Кілька десятків однакових графіті у виглядів літаків-винищувачів із трунами та написом “Mirage для України” зафіксувала поліція у трьох округах Парижа.