«Ми не можемо покладатися лише на США»: Боррель закликав ЄС надати Україні системи ППО

Джерело: Reuters

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель заявив, що країни ЄС повинні надіслати свої протиракетні системи для посилення протиповітряної оборони України, додавши, що Європа не може просто покладатися на допомогу від США.

“У нас є Patriots, у нас є протиракетні системи. Ми повинні забрати їх з наших казарм, де вони знаходяться на всяк випадок, і відправити в Україну, де вирує війна. Інакше електроенергетична система України буде зруйнована. І жодна країна не може боротися, не маючи електроенергії вдома, на заводах, в Інтернеті, усюди”, – сказав журналістам Боррель на зустрічі G7.

ППО України була ключовим питанням для міністрів, які зібралися в Італії після заклику Німеччини до ЄС та НАТО зробити більше, щоб допомогти Україні.

“Я впевнений, що ми це зробимо, але ми повинні зробити це швидко”, — наголосив Боррель. 

Він додав, що шкодує, що “внутрішня політика” в США затримує необхідний пакет допомоги для України вартістю 60,84 мільярда доларів.

“Ми не можемо покладатися тільки на США. Ми повинні взяти на себе відповідальність і перестати говорити: “О, США зроблять це””, — сказав він.

Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.