Михайло Сербін здобув третє «золото» для України на Паралімпіаді
Джерело: Суспільне Спорт
Збірна України виграла третє “золото” Паралімпіади-2024. У плаванні на спині (100 метрів) у класі S11 Михайло Сербін прийшов першим.
У фіналі Сербін проплив з часом 1:05.84 хвилин, оновивши власний світовий рекорд на 0.17 секунд.
Загалом в України подвійний подіум у цьому фіналі, Данило Чуфаров став бронзовим призером.
Сербін захистив звання чинного паралімпійського чемпіона в 100-метрівці на спині — “золото” українець також вигравав 2021 року в Токіо. Загалом для українця медаль стала вже третьою на рівні Ігор. Крім двох золотих нагород, Михайло виборював “срібло” 2021 року в плаванні комплексом на 200 метрів.
Раніше ми повідомляли, що збірна України виграла першу медаль на літніх Паралімпійських іграх-2024: плавець Антон Коль здобув срібло на дистанції 100 м на спині.
Довідка. Михайло Сербін — 20-річний параплавець, представляє Харківщину. Вигравав “золото” на двох Паралімпіадах (2021, 2024), двох чемпіонатах світу (2022, 2023). У 2024 році вперше став призером чемпіонатом Європи з “бронзою”.
- Україна здобула першу медаль у легкій атлетиці на Паралімпіаді-2024. Метальник списа Владислав Білий виборов на Іграх срібло в класі F38 (параатлети з ураженнями нижньої частини тулуба та ніг).
- Міжнародний паралімпійський комітет два місяці не затверджував форму українських спортсменів для паралімпіади у Парижі, називаючи її “занадто політичною”.
- 28 серпня у Франції розпочалася церемонія відкриття Паралімпіади-2024 із виступу канадського піаніста Чіллі Гонзалеса та перфомансу танцівників, схожих на “людей у чорному”.
За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.
Вірменський президент Ваагн Хачатурян 4 квітня підписав закон про початок вступу Вірменії до Європейського Союзу.
На засіданні 4 квітня уряд Норвегії затвердив збільшення допомоги Україні у 2025 році до 85 мільярдів крон ($7,8 млрд).
Колишньому розвіднику Роману Червінському продовжили запобіжний захід, однак частково пом’якшили його: чоловікові дозволили зняти електронний браслет, а також повернули закордонний паспорт.
Європейські союзники України та Канада закликали очільника Росії Володимира Путіна негайно відповісти на пропозицію США щодо часткового припинення вогню, яку Київ прийняв без жодних умов.